• nám. Curieových 7, 116 40 Praha 1
  • English

Soutěž a workshop z procesního práva

Advokátní kancelář BBH ve spolupráci se studentským spolkem ELSA vyhlašuje soutěž a následný workshop v procesním právu! Chcete si vyzkoušet své dovednosti na reálném případu? Najdete v nepříznivém rozhodnutí skuliny ve prospěch Vašeho klienta? Zajímá vás, jaké rady a feedback můžete dostat od procesních specialistů BBH? Pokud ano, je toto příležitost právě pro Vás.

Kauza:
„Dodávky tisíců respiračních roušek při ceně jedné roušky v řádech jednotek korun. V dnešních dnech zcela nemyslitelné. Pomozte Vašemu klientovi, dodavateli zdravotnického materiálu, vyřešit spor týkající se objemového bonusu za dodávky respiračních roušek z dob, kdy tyto ochranné pomůcky ještě byly k mání v každé lékárně. Nepříznivé prvostupňové rozhodnutí ohrožuje finanční stabilitu Vašeho klienta a jeho schopnost nadále dodávat nezbytný zdravotnický materiál na trh.“ Podaří se Vašemu odvolání zvrátit rozhodnutí ve prospěch klienta?

Soutěž a workshop:
Praktický workshop v podobě případové studie v oblasti civilního odvolacího řízení. Bude pro Vás připraven rozsudek soudu prvního stupně vycházející ze skutečné kauzy, proti kterému připravíte argumentaci a návrh odvolání. V rámci workshopu pak společně prodiskutujeme pravidla draftování procesních podání a pokusíme se připravená podání zdokonalit.

Co můžete vyhrát?
1. místo: 10 000 Kč + poukaz na nákup u Wolters Kluwer + věcné ceny + nabídka dvouměsíční placené stáže u BBH
2. místo: 5 000 Kč + poukaz na nákup u Wolters Kluwer + věcné ceny
3. místo: 3 000 Kč + poukaz na nákup u Wolters Kluwer + věcné ceny

Harmonogram soutěže:
22. 3. – deadline pro přihlašování do soutěže
5. 4. – deadline pro zaslání vypracovaných odvolání
15. 4. – závěrečný workshop s vyhlášením výsledků v kancelářích BBH v centru Prahy

Chceš se dozvědět více? Přečti si pravidla soutěže zde:
https://drive.google.com/file/d/1zMhIooW8nyJm_RHlJ_9cFIXK1reH_ALk/view?usp=sharing

Chceš se přihlásit? Neváhej a přihlas se na e-mailové adrese academicactivities.prague@cz.elsa.org! Na tuto e-mailovou adresu se můžeš rovněž obrátit s jakýmikoliv dotazy.