•  sady Pětatřicátníků 320/14, 301 00 Plzeň 
  • English

ELSA Job Fair 2019

Krása. To je to, co se snažíme ve svých životech najít. Jsme umělci! My všichni, kterým nestačí jen sedět a dívat se, jak svět mizí někam do neznáma a mává nám při našem dost opožděném uvědomění, že jsme na konci života a ani nevíme, jak jsme se tam octli.

Snažíme se o něco víc. Pro sebe. A někteří z nás i pro ostatní. A to je to, o čem vám chci říci… Studentská organizace ELSA ve spolupráci s ELSA Career připravili v Plzni 5. a 6. listopadu 2019 veletrh pracovních příležitostí. Dali nám, studentům, tu úžasnou možnost setkat se tváří v tvář s reprezentanty největších zaměstnavatelů v právním oboru a zjistit, že i oni jsou lidé jako my.

Od jejich pozic nás dělí jen několik dalších let studia, praxe a úspěšně zvládnutých pádů, z nichž je třeba se poučit a začít na nich stavět dál. Snad můžu tímto poděkovat všem zástupcům advokátních a poradenských kanceláří, že byli tak příjemní a otevření rozhovoru s námi studenty. Leckdy jsme zabředli i do rozhovorů o jejich kariérním postupu, právní praxi a zkušenostech. Dostávali jsme od nich na vyžádání rady, co a jak nejlépe udělat, kdy a kde začít pracovat. A to je to nejdůležitější a nejlepší, co jsme si jako studenti mohli odnést: zjištění, že oni velcí advokáti také začínali tam, kde začínáme my, a pocit, že v tom nejsme sami. Děkujeme!

Během úterního odpoledne jsme se sešli na „TALKS“, tedy debatě se zástupci kanceláří, kterou moderoval pan Radovan Gaudyn. Na základě neotřelých otázek pana moderátora jsme se dozvěděli zajímavé odpovědi a o ty zábavné také nebyla nouze.

Jako organizátoři akce jsme zajišťovali jak technické zázemí, tak i (doufáme že) příjemné prostředí pro všechny zúčastněné. Bylo to pro nás každopádně velice přínosné pracovat v tak milém kolektivu. „Fajnové oblečení, přečíst brožurku a v devět v kanceláři,“ prohlásil prvotřídní pan pořadatel Pavel. Ano, to je on, Pavel Vevera, koho chválíme za organizaci této akce od domluvy s advokátkami až po naservírování voňavých řízečků na občerstvovací stůl.

Výborně! Lepší lidi jsme si nemohli přát, byly to skvělé dva dny. Děkujeme a těšíme se zase za rok!

Foto z akce zde.