• Právnická fakulta Masarykovy univerzity, Veveří 70,
  • English

Squire Patton Boggs

Squire Patton Boggs s.r.o., advokátní kancelář
(Partner ELSA Brno od roku 2007) 

­­­Kancelář Squire Patton Boggs v Praze byla založena v roce 1991 a od té doby zastupuje české a mezinárodní klienty ve významných a komplexních regulatorních, finančních, nemovitostních a obchodních transakcích a právních záležitostech ve střední a východní Evropě. Squire Patton Boggs udržuje rozsáhlou a rozmanitou právní praxi, která kombinuje její komplexní mezinárodní zkušenosti s nezbytnou znalostí místních poměrů. Je známá především pro svoji prominentní arbitrážní a litigační praxi.

Fúze se světoznámou lobbistickou firmou Patton Boggs umožnila do nabídky služeb zařadit právními společnostmi zcela ojediněle poskytovanou službu známou pod názvem komerční advokacie. Na českém trhu se tak od roku 2014 snaží vehementně nabourat negativní fenomén lobbingu a aplikovat americký model komerční diplomacie a globálních vztahů s veřejným sektorem, spočívající v analytické a diplomatické expertize a zastupování před legislativními a výkonnými složkami státní správy.

Další netradiční praxi rozvíjí tým People and Technology, který poskytuje komplexní poradenství na poli práva informačních technologií, telekomunikací a ochrany osobních údajů s přesahem do pracovněprávní problematiky. Propojením těchto expertiz naše kancelář reaguje na rostoucí nároky technologických společností, kdy je nutno řešit technologie a inovace v mnohem širším kontextu, a vybudovala tak na trhu zcela unikátní brand.

Inovace a technologie jsou klíčem k prosperitě firem a také poradenství v této oblasti se rapidně vyvíjí. Squire nezůstává pozadu. Na jaře 2018 kancelář iniciovala vznik Blockchain Connect Czech Alliance, prvního sdružení, které se systematicky věnovalo propagaci blockchainu v ČR. Mezi zakládající partnery SPB přizvala technologickou firmu IBM, poradenskou společnost PwC ČR a akcelerátora blockchainových projektů Adel. Ambicí sdružení je vzdělávat firmy i zástupce státní správy, otevřít diskusi nad legislativním rámcem využití v ČR, podporovat zavedení technologie blockchain a dosáhnout jejího reálného využití, stejně jako digitalizace celé společnosti.

Naši právníci mají možnost se aktivně zapojovat do mezinárodních projektů, které celoročně probíhají v našich síťových kancelářích, a cestovat tak do různých destinací v rámci naší sítě.

Naše kancelář je pravidelně zařazována do prestižních žebříčků nezávislých rankingových publikací Chambers Global, Chambers Europe, Legal 500 a IFLR. Mezi preferovanými poradci figuruje i v českém žebříčku každoročně vyhlašovaném v rámci projektu Právnická firma roku.

Napojení pražské Squire Patton Boggs na globální platformu 44 kanceláří v 19 zemích světa otevírá klientům obrovské možnosti a dynamicky reaguje na jejich rostoucí potřeby. V zemích, kde nedisponuje vlastními pobočkami, má vytvořenu řadu aliancí a dlouhodobě spolupracuje s etablovanými poradci na zdejších trzích.