ELSA Praha » STEP

STEP

Student Trainee Exchange Programme (STEP) je program výměnných stáží, který funguje již více než 30 let a je spjat se sdružením ELSA od samého počátku. STEP umožňuje studentům práv a mladým právníkům získat pracovní zkušenosti v zahraničí, a to v Evropě i mimo ni. Tento program stážistům poskytuje bezprostřední praxi v oblasti hmotného i procesního práva a stejně tak zprostředkovává poznávání kultury cizích zemí. 

STEP nabízí Vaší organizaci příležitost získat vysoce kvalifikované studenty práv z celé Evropy jako stážisty. Stáže trvají po dobu 2 týdnů až 2 let a uskutečňují se v jakémkoli právním prostředí, např. v právních firmách, u soudů, ve veřejných institucích, bankách, na firemních právních odděleních, v poradenských firmách a v mezinárodních a evropských organizacích. Účast na programu STEP je velmi jednoduchý, ale za to efektivní způsob, jak si rozšířit obzory. 

Před a během stáže poskytuje ELSA vybranému studentovi asistenci s hledáním ubytování, podáním žádosti o vízum (je-li třeba) a organizuje společenský program tak, aby stážistu zapojila do každodenního života místní komunity.

Pro více informací o programu STEP prosím přejděte na stránku STEP ELSA Česká republika.

Přihlášku STEP člena je možné najít zde!