ELSA Praha » Aktuálně » Vzdělávací aktuality » O cenu profesora Jaroslava Stránského aneb Moot Court Competition ve zdravotnickém právu
koliskova

O cenu profesora Jaroslava Stránského aneb Moot Court Competition ve zdravotnickém právu

Autor: VP MKT David Němeček, publikováno: 01/03/2015 11:25 | 0 komentářů

O cenu profesora Jaroslava Stránského aneb Moot Court Competition ve zdravotnickém právu

ELSA Praha ve spolupráci s Kanceláří Ombudsmana pro zdraví a Právnickou fakultou Univerzity Karlovy pořádá již druhy ročník soutěže O cenu profesora Jaroslava Stránského formou Moot Court Competition ve zdravotnickém právu.

Prof. Jaroslav Stránský byl významným prvorepublikovým právníkem, pedagogem, humanistou a politikem. Dlouhou dobu vedl Lidové noviny a přispíval k šíření myšlenek práva a demokratismu v předválečném Československu. Na počest prof. Jaroslava Stránského a za účelem podpory odborného růstu studentů právnických fakult se koná již druhý ročník výše zmíněné soutěže na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Soutěž je určena studentům, kteří se zajímají o problematiku zdravotnického práva, zároveň také prostřednictvím této soutěže mají studenti jedinečnou příležitost vyzkoušet si příklady z praxe nebo stání před soudem!

Přihlašování:

Zašlete přihlášku (dostupná zde)  na email: koliskova@elsa.cz do 23. března 2015  

Ceny:

1. místo - 10 000 Kč

2. místo – 5 000 Kč

3. místo – 3 000 Kč

Popis soutěže:

Soutěž je určena jednotlivcům studujícím právo v magisterském studijním programu na některé z českých veřejných vysokých škol.

Soutěž se skládá ze dvou kol: písemného a ústního. 

Písemné kolo se uskuteční ve středu 25.3. 2015 od 16:00 na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Společně s potvrzením přihlášení, obdrží soutěžící podrobnější informace ohledně organizace písemného kola. Úkolem soutěžících je vypracovat odpovědi k celkem 33 otázkám. 30 otázek je testových, přičemž soutěžící má na výběr ze čtyř možností s jedinou správnou odpovědí, v průběhu vypracování těchto otázek je dovoleno používat pouze psací potřeby.

Další 3 otázky jsou poté rozepisovací a při jejich řešení lze uplatnit vlastní kreativitu, stejně tak jako širokou škálu pomůcek – notebook, ÚZ, učebnice….

Ústního kola v soudní místnosti 8. dubna 2015 se zúčastní 8 nejlepších z písemného kola. Osmi nejlepším soutěžícím bude nejpozději 3 dny před konáním ústního kola zaslaná kauza. Proti jednotlivým soutěžícím bude vystupovat odborník na zdravotnické právo, a proto bude charakter soutěže ještě více připomínat skutečné jednání před soudem!

Bližší informace a podrobný popis soutěže naleznete v pravidlech

Těšíme se na všechny účastníky!

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.