vodn fotka

BSV Israel

Autor: VP MKT, publikováno: 15/03/2014 15:21 | 0 komentářů

Členové ELSA Praha v tomto semestru podobně jako tomu bylo v minulosti vycestují za hranice České republiky, tentokrát do Izraele.

V minulém semestru úspěšné výměnné pobyty se studenty z lokálních skupin v Berlíně a Vídni, kterých se dohromady účastnilo na tři desítky našich členů, zakončené pětidenním setkáním stovky členů ELSA Praha, ELSA Vienna, ELSA Berlin, ELSA Graz a ELSA Rzeszów,posunuly jediný mezinárodní spolek PF UK opět do centra zájmu celé ELSA sítě.

V dubnu tohoto roku tak slavnostně vyvrcholí roční projekt spolupráce ELSA Praha a ILSA Tel Aviv. Dvacet českých studentů při týdenní návštěvě Židovského státu poznají exotický právní systém vyučovaný na Právnické fakultě Tel Aviv a Právnické fakultě Jerusalem, navštíví elitní advokátní kanceláře, poznají všední i nevšední kouty této země a v neposlední řadě v návaznosti na asociační smlouvy ELSA & ILSA přiblíží izraelskou asociaci studentů práv a mladých právníků o něco blíže naší evropské struktuře.

Na přelomu dubna a května pak dvacet izraelských studentů navštíví Prahu, kde se vedle seznámení s kontinentální právní kulturou budou účastnit mezinárodního setkání s dalšími padesáti nizozemskými  studenty z lokálních skupin ELSA Leiden a ELSA Nijmegen. Během barvitého pražského programu pod vedením Matěje Bendy, viceprezidenta ELSA Praha pro Semináře a konference, navštíví pražské advokátní kanceláře a soudy, brněnské instituce, evropské hlavní město kultury 2015, Plzeň, památník Lidice a mnoho dalšího.

Závěrem tohoto semestru členové ELSA Praha navštíví Miláno, kde s místními studenty stráví krásných pět dní plných slunného práva.

Všechny tyto projekty by nebyly organizovány bez podpory vedení Právnické fakulty UK. Měsíce tvrdé práce našich členů jsou pak díky nemalé vstřícnosti fakulty náležitě odměněny. Za tuto pomoc děkujeme a studentům, kteří o vstupu do ELSA Praha uvažují, mimo jiné demonstrujeme, že ELSA Praha není obyčejný spolek. Jsme zkrátka ELSA!

Informace pro partnery naleznete zde.

 

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.