norsko

Rest in peace

Autor: Milan Fric, publikováno: 30/07/2011 20:00 | 0 komentářů

Ohledně teroristických útoků v Norsku toho bylo za poslední dny napsáno opravdu hodně. Cílem tohoto sdělení není opakovat to, co si každý může přečíst na jiných serverech a udělat si vlastní názor, resp. odsoudit tento hanebný čin uskutečněný v samém nitru demokratické společnosti.

Proto mi dovolte, abych jménem ELSA Plzeň alespoň tímto způsobem vyjádřil lítost nad smrtí osoby, kterou jsem mohl díky aktivnímu zapojení v ELSA osobně poznat.

V pátek norská policie zveřejnila jména obětí teroristických útoků. Troufám si tvrdit, že pro většinu z nás to jsou určitým způsobem „pouze“ jména, tedy až do chvíle, kdy zjistíte, že jste jednu z obětí znali osobně.

Díky účasti v delegaci ELSA na zasedání UNCITRAL v dubnu tohoto roku v New Yorku jsme s ostatními delegáty měli tu příležitost se seznámit s norským poradcem z ministerstva spravedlnosti, Jon Vegard Lervågem (32 let), který na zmíněném zasedání reprezentoval Norské království a který byl jednou z obětí bombového útoku v centru Osla. Díky jeho věku (většina z delegátů byla o generaci starší než jsme byli my) a otevřenosti při diskuzích o kariéře ve státních či mezinárodních službách (ale i o samotné ELSA) patřil Jon mezi okruh delegátů, se kterými jsme navázali bližší kontakt. Také jsme se seznámili i s jeho manželkou, která se zúčastnila jedné naší společné večeře.

Dovolte mi, abych na tomto místě vzdal hold našemu kolegovi, mladému právníkovi, jemuž cíle našeho sdružení nebyly cizí a se kterým jsem měl tu čest se osobně díky ELSA setkat a alespoň tímto způsobem jeho rodině vyjádřit upřímnou soustrast.

Milan Fric

President ELSA Plzeň

více na : http://www.abcnyheter.no/nyheter/110729/jon-vegard-lervag

 

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.