ELSA Plzeň » Aktuálně » Post mortem: Lékař práv aneb konference o medicínském právu » Report: Beseda s nejvyšším státním zástupcem
IMG5823

Report: Beseda s nejvyšším státním zástupcem

Autor: Adam Doležal, publikováno: 16/11/2017 09:40 | 0 komentářů

České státní zastupitelství. Co je jeho činností a kam až sahá jeho působnost? Odchyluje se směrem k prokuratuře? Jaký je rozdíl mezi státním zastupitelstvím a prokuraturou? Je obtížnější vykonávat funkci státního zástupce v České republice nebo v zahraničí? Jaký je v současnosti vztah mezi jednotlivými profesemi? Jaká je praxe právních čekatelů? Vzrůstá obtížnost závěrečné zkoušky právního čekatele a jejich samotné množství na „právním trhu“?

Pozvání přijal nejvyšší státní zástupce - pan JUDr. Pavel Zeman a odpověď na tyto otázky se mohli dozvědět nejen členové ELSA Plzeň a studenti Právnické fakulty ZČU, ale i lidé z řad široké veřejnosti. Prostřednictvím této akce totiž započala spolupráce mezi ELSA Plzeň a Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje, ve které se beseda konala.

Ačkoliv se akce konala v dopoledních hodinách, měli jste možnost sledovat živý přenos její první třetiny. Záznam z živého přenosu je k nalezení na stránkách Facebooku. Fotogalerii naleznete zde.

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.