image4

Návštěva věznice Bory

Autor: Adam Doležal, publikováno: 08/11/2017 09:30 | 0 komentářů

Akce, která se zvrtla nevídaným počtem zájemců. Tak by se s nadsázkou dalo hovořit o výjimečné příležitosti, kterou mělo možnost zažít 20 šťastlivců, především členů ELSA Plzeň. Dne 6. 11. v 8:00 se totiž uskutečnila dvouhodinová prohlídka věznice Bory.

Očekávání byla různá, nikdo z nás zúčastněných totiž nevěděl, kam až nám bude umožněn přístup. Zkušenost pak byla jistě víc než zajímavá. Během prohlídky jsme měli možnost včetně ukázky muzejních předmětů dozvědět se o samotném vzniku věznice a jejím dlouholetém vývoji během minulých režimů až dodnes. Vypravováno nám mimo jiné bylo i o denním režimu vězňů, jejich pracovní náplni během výkonu trestu včetně finančního odměňování a způsobu vzdělávání, dokonce i o počtu trestanců, chodu věznice či samotné architektonické výstavbě věznice.

Veškeré vypravování se odehrávalo v několika částech věznice, dokonce i v kopuli tvořící samotný strategický střed věznice. A jestli jsme se setkali s vězni? Ano, některé jsme potkali v téměř bezprostřední blízkosti, prohlídka se zkrátka konala během běžného vnitřního řádu.

 

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.