ELSA Plzeň » Aktuálně » Post mortem: Lékař práv aneb konference o medicínském právu » ELSA Plzeň a MK Plzeň pořádali besedu na téma 17. listopad v odrazu dvou diktatur
image5

ELSA Plzeň a MK Plzeň pořádali besedu na téma 17. listopad v odrazu dvou diktatur

Autor: Pavel Vevera, publikováno: 26/11/2017 13:01 | 0 komentářů

ELSA Plzeň připravili ve spolupráci s Mladými konzervativci a se Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje 16. listopadu přednáškový panel na téma: 17. listopad v odrazu dvou diktatur.

Pozvání přijali neurochirurg a bývalý primátor města Plzně Zdeněk Mraček a vedoucí katedry historických věd Fakulty filozofické ZČU v Plzni Lukáš Novotný.

Panel probíhal od 17 do 19 hodin a v komorní atmosféře menší učebny se jej účastnilo zhruba třicet posluchačů všech věkových kategorií. Ústředním tématem diskuze se přirozeně stali studenti a jejich úloha v diktátorských režimech. Probírala se tedy nepříliš veselá tematika roku 1939 i 1989, řeč přišla i na živé pochodně Jana Zajíce a Jana Palacha. Svého se však dočkala i chvíle odlehčení, a to v podobě vzpomínek profesora Mráčka na jeho zážitky z průběhu totality.

Akce proběhla jako pietní i osvětlující vzpomínka na činy studentů (udatné i zbabělé) za krušných dob diktatury a snad pomohla i současným studentům vyjasnit své další směrování.

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.