Untitled 1

ELSA Day v Plzni

Autor: Adam Doležal, publikováno: 26/11/2017 21:59 | 0 komentářů

ELSA Day je mezinárodní projekt, který je zaměřený na lidská práva a slouží k rozšiřování povědomí o této právní problematice. Stejně tak jako každý rok po celém světě, si ho i letos připomíná lokální spolek studentů práv ELSA Plzeň.

Letošním tématem je „Access to Justice beyond borders“. Toto téma obsahuje pět podtémat, a to soudní nestrannost a nezávislost, mezinárodní spravedlnost, boj proti terorismu a organizovanému zločinu, spolupráce v trestním právu a právo na spravedlivý proces.

Tato akce se koná většinou poslední týden v listopadu, letos tento den připadá na 29. 11. 2017.

ELSA Plzeň si na tento den připravila následující harmonogram:

Právnická snídaně


Pořádný den je důležité nastartovat pořádnou snídaní.  Členové jsou zváni do Kulturky ZČU mezi 9:00 a 11:00, kde mohou naplnit své žaludky vším možným!

Beseda o nestrannosti a nezávislosti soudu


V Kulturce ZČU zůstaneme i nadále. Mezi 11:00 a 12:30 je připravena beseda na jedno z podtémat letošního tématu ELSA Day. Na besedu přijal pozvání pan Mgr. Miroslav Hromada Ph.D.

STEP by STEP


Po odpolední pauze přichází na řadu informační schůzka o vlajkovém programu ELSA Plzeň, nazvaná STEP by STEP. Určena je pro zájemce o zahraniční stáže v rámci programu STEP (Students Trainee Exchange Programme). Na schůzce se studenti mohou dozvědět obecné informace ale i výhody, které tento program nabízí. Účast potvrdil i Martin Slivoně, který se podělí o své zkušenosti ze stáže v Dominikánské republice, a Filip Šperl, který se zúčastnil jiného ELSA projektu - ELSA law school a to v Kodani a Antverpách. Vybírat lze z 266 stáží ve 33 zemích světa.

film Milada


Závěr dne je zakončen celovečerním tematickým filmem Milada. Promítání se uskuteční plzeňském cinema city od 21:20. Sraz je stanoven na 20:35 před fakultou.


Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.