ELSA Olomouc » O ELSA

O ELSA

 

Studentské spolky znáš možná zatím pouze z amerických filmů, nyní se ti však dostává možnosti být součástí jednoho z největších, kterým je ELSA nebo-li Evropské sdružení studentů práv. ELSA dnes působí na právnických fakultách ve 43 zemích Evropy, sdružuje zhruba 43 000 studentů a mladých právníků napříč celou Evropou a to již více než 30 let. Funguje především prostřednictvím místních skupin a jednou z nich je právě ELSA Olomouc.

Účast ve spolku ti otevírá možnosti, které jsou pro řadového studenta dosažitelné jen stěží. Přes studentský spolek se můžeš lépe zapojit do právní praxe, navázat širokou síť dnes tolik žádaných kontaktů, zapojit se do akademických i mezinárodních projektů, a také vhodně rozvíjet své schopnosti. ELSA ti navíc dokáže poskytnout pracovní stáže v zahraničí a mnohdy můžeš přes školení pořádané Evropským sdružením studentů práv získat i certifikáty, za které bys jinak zaplatil(a) i tisíce korun.

Mimo to, pořádáme i jiné akce typu: filmové večery, besedy s významnými právníky či politiky, exkurze do věznic, a spoustu dalších událostí. Stačí sledovat plakáty na dveřích nebo se stát jedním z nás, a vždy tak budeš mezi prvními, kdo o našich aktivitách bude vědět a bude se moct přihlásit.

Nemusíš se však ničeho obávat. Členové tohoto studentského spolku nejsou pouhé chodící nažehlené límečky. Je to skupina akčních lidí, kteří se také rádi baví. Můžeš zde navázat jak přátelské, tak i jiné vztahy na celý život, užít si večery u vína, odreagovat se na večírcích nebo vyrazit s partou skvělých lidí na výlet a různé sportovní akce. Dalším kladem tohoto studentského spolku je pak smazání veškerých věkových hranic. Lidé tady nerozlišují, zda studuješ teprve prvním, nebo už pátým rokem. ELSA funguje na vzájemné solidaritě a toleranci.

Pokud se chceš vymanit z masy průměrných a pasivních studentů - ELSA Olomouc je pro tebe tou správnou cestou.

 

Těšíme se na tebe!


Další stránky z této kategorie