ELSA Olomouc » Aktuálně » Společenské aktivity » NCM Dlouhé Stráně 2015
logop page 002

NCM Dlouhé Stráně 2015

Autor: Tereza Hanusová, publikováno: 19/10/2015 13:28 | 0 komentářů

Vážení přátelé,

rádi bychom vás pozvali na podzimní Národní sněm ELSA Česká republika!

Sněm se bude konat od 12.11. do 15.11.2015 v areálu hotelu Dlouhé Stráně v malebné vesničce Kouty nad Desnou. Tématem letošního NCM jsou trestné činy. 

Těšit se můžete na spoustu tématických her, ale i tolik oblíbené párty! Oprašte své znalosti trestního zákoníku a věřte, že přiznání je polehčující okolnost, ale basa je jistá.

Další informace budeme přidávat na naši fanpage, web coming soon a první nedočkavci se mohou již nyní přihlašovat zde.

Vaše OC

 

Dear friends,

It is our pleasure to invite you to the National Council Meeting of ELSA Czech Republic, which will be held this autumn!


The NCM will be taking place from 12th to 15th November 2015 on premises of the hotel “Dlouhé Stráně”, which is located in a picturesque village “Kouty nad Desnou”. The topic of this NCM is dedicated to CRIMES (whether offences or misdemeanors). 

You can look forward to lots of games related to the topic and of course to so popular parties, too! Hence, brush up your knowledge of the Penal Code and be aware that: “Confession is a mitigating circumstance, but the crate of beer is certain.”  

Further information will be added to our fan-page gradually, the website is coming soon and the first impatient participants can finally fill in the on-line registration form here.

Your OC

 


 


Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.