ELSA Olomouc » Aktuálně » Mezinárodní aktivity » Institutional Visit do předvánoční Vídně
WP20151124001

Institutional Visit do předvánoční Vídně

Autor: Roman Zapletal, publikováno: 13/03/2016 12:41 | 0 komentářů

Dne 24. 11. 2015 se vybraní studenti PF UP v Olomouci měli možnost zúčastnit jedinečné jednodenní mezinárodní Institutional Visit do předvánoční Vídně. Akce byla organizována ELSA Olomouc ve spolupráci s Mgr. Renatou Klčovou z katedry jazyků PF UP, kteří pro účastníky připravili velmi pestrý program.

V rámci této odborné exkurze do rakouské metropole tak měli studenti možnost navštívit nejprve budovu Zemského soudu v trestních věcech ("Landesgericht für Strafsachen Wien"), kde zhlédli i jedno právě probíhající soudní přelíčení, týkající se konkrétně trestného činu krádeže.

Následně účastníci exkurze zavítali do od budovy soudu nedalekého historického komplexu Vídeňské univerzity (Universität Wien), jež si v letošním roce připomíná významné jubileum 650 let od svého založení. Poté se podívali i do alma mater svých vídeňských kolegů, tedy do architektonicky originálně řešené budovy Právnické fakulty Vídeňské univerzity ("Rechtswissenschaftliche Fakultät") v centru města.

Odpoledne pak měli studenti jedinečnou možnost navštívit úřad rakouského Veřejného ochránce práv, který je ve skutečnosti sídlem hned tří ombudsmanů ("Volksanwaltschaft Wien"). Zpříjemněním návštěvy této instituce byla zajisté i následná diskuze, kde pověření zástupci zodpovídali veškeré položené zvídavé dotazy.

Den plný mnoha zajímavých zážitků i nových poznatků studenti naší fakulty završili v předvánočním čase neodmyslitelnou návštěvou tradičních adventních trhů na náměstí před budovou vídeňské radnice ("Christkindlmarkt"), kde měli mezi stánky s nejrůznějším občerstvením i vánočními ozdobami alespoň na malou chvíli možnost načerpat pravou vídeňskou předvánoční atmosféru.

 

 

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.