ELSA Olomouc » Aktuálně » Mezinárodní aktivity » Human Right Moot Court Competition
EHRMCC do konce jna3

Human Right Moot Court Competition

Autor: Iveta Vildová, publikováno: 22/08/2013 17:36 | 0 komentářů

Staňte se součástí prestižního mezinárodního projektu! Buďte těmi nejlepšími a vyhrajte svůj spor přímo před Evropským soudem pro lidská práva!

Human Rights Moot Court Competition je simulovaný soudní spor, který se odehrává před Evropským soudem pro lidská práva. Tento mezinárodní projekt přináší ELSA International ve spolupráci s Radou Evropy. 
Procvičte své schopnosti právní argumentace a týmové práce během prestižního projektu, který vám přinese neocenitelné zkušenosti! Soutěž se skládá z písemné části, která sestává z vytvoření podání za obě strany, a ústního finále, do kterého postoupí nejlepších 16 týmů. Finále se bude konat 23. - 26. února přímo před Evropským soudem pro lidská práva ve Štrasburku, vítěze pak bude čekat měsíční stáž!
Studenti, kteří se zúčastní Human Rights Moot Court Competition, získají přímou zkušenost aplikace Evropské úmluvy o ochraně lidských práv na konkrétní případ a v právní argumentaci před profesionály. Soutěžící budou pracovat na fiktivním případu stížnosti podané k Evropskému soudu pro lidská práva, který je spolu s bližším informacemi zveřejněn na http://www.humanrightsmootcourt.org/
Přihlašte se a získejte životní zkušenost i zážitek! Deadline pro zaslání písemného podání je již 1. října 2013!
Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.