ELSA Česká republika » STEP » Zájemcům o stáže » Zkušenosti stážistů

Zkušenosti stážistů

Přečtěte si postřehy některých studentů, kteří se zapojili do programu STEP a absolvovali stáž v zahraničí!

Milan Sivý, Rakousko 2008

Celkově hodnotím svůj pobyt velmi pozitivně a musím přiznat, že předčil má očekávání. Měl jsem možnost seznámit se s novým právním řádem a vidět fungování práva a státní správy v praxi. Taktéž jsem poznal mnoho zajímavých lidí, s kterými jsem si stáž opravdu užil. A nesmím zapomenout ani na zdokonalení mé němčiny, což mě velmi potěšilo. Co dodat více? Příští rok se určitě znovu zapojím do programu STEP.

Martin Kraft, Slovensko 2008

Musím říci, že jsem zprvu nevěděl, co mohu od STEPu na Slovensku čekat. Na rozdíl od ostatních jsem v Bratislavě nemusel řešit jazykové těžkosti ani případné kulturní rozdíly. A tak jsem se mohl soustředit čistě jen na to, co mi STEP přináší – zážitky s partou skvělých stážistů z Rakouska, Maďarska, Rumunska a Slovenska, práci, při které se nedá nudit a v neposlední řadě také party a kulturní program tvořený a strávený s místními ELSA’ky.

Bohuslav Lichnovský, Turecko 2012

Práce v Turecké advokátní kanceláři je skvělá zkušenost. Poznáte skvělé lidi a zjistíte, že každý problém se dá vyřešit v klidu a harmonii - myslíte, že je nemožné aby Vám důchodci v autubusu ochotně pomohli s kufry a udělali místo? Omyl! Navíc vaše organizační a orientační schopnosti vyletí raketově vzhůru. Ankara i Istanbul jsou obrovská města, po návratu do ČR se budete cítit jako na poušti. Navíc po celou dobu budete jíst skvělé jídlo. Ve zkratce, nebudete se chtít vrátit.

Tomáš Marek, Litva 2012

Stáž ve Vilniusu byla po všech stránkách přínosem a zůstala mi spousta jak pracovních, tak mimopracovních zážitků, které jsou důkazem, že STEP je příležitost, kterou by měl zkusit využít každý člen ELSA.

Tamara Skorkovská, Rumunsko 2012

Je hodně způsobů, jak strávit léto. Plážová klasika, divočina v horách, městská pohoda… Věřím, že všechno z toho si užijete, ale posune vás to někam dál? Objevíte novou zemi nejen z pohledu turisty? Naučíte se u toho samostatnosti? Cizímu jazyku? Odnesete si cennou pracovní zkušenost? Existuje totiž ještě jedna možnost programu na léto, která vám dovolí na všechny otázky říci „ano“ – STEP.

Eliška Veselá, Černá Hora 2012

Pokud rádi poznáváte nové země, lidi, trávíte čas zajímavým způsobem, užíváte si spoustu zábavy a při tom všem se učíte a získáváte nové zkušenosti, program STEP je ta pravá volba. Je to ideální příležitost, jak spojit dohromady práci a zábavu a především možnost získat neocenitelnou zkušenost v cizí zemi. Přihlášení do programu STEP považuji za jeden ze svých nejlepších nápadů a doporučila bych jej úplně každému.