ELSA Česká republika » Aktuálně » Vzdělávací aktuality » Konec volného internetu? - Konference LAW FIT 2015
web100x100

Konec volného internetu? - Konference LAW FIT 2015

Autor: Martin Dolinský, publikováno: 10/04/2015 17:40 | 0 komentářů

 

Internet už dnes není zcela volný a svobodný. Neomezenou svobodu na něm i volný on-line trh stále častěji omezují jak státy, tak soukromé společnosti, v čele s poskytovateli připojení. Na jedné straně se svádí bitva mezi telekomunikačními a internetovými společnostmi o takzvanou síťovou neutralitu. Na straně druhé se blokování přístupu k obsahu využívá jako metoda, jak zabránit přístupu k některým webovým stránkám. Existuje tedy ještě jeden, rovný internet?
Právě tyto otázky se budou diskutovat na 3. ročníku konference pořádané Fakultou informačních technologií ČVUT - LAW FIT.
Konference se bude ve třech blocích věnovat technickým a právním omezením volného internetu. První blok se bude věnovat regulačnímu rámci. “Účastníci se mohou těšit například na to, jak vidí regulaci internetu Český telekomunikační úřad,” konstatuje Zdeněk Kučera, advokát Baker & McKenzie a chair konference.
Druhý blok přinese diskuse předních hráčů na českém trhu telekomunikací nad omezením rychlosti internetu a blokováním přístupu k různým službám ze strany poskytovatelů připojení. 
Třetí blok se pak soustředí na omezení přístupu k obsahu internetu ze strany poskytovatelů připojení a internetových vyhledávačů. „Nárůst žádostí o blokování obsahu u těchto poskytovatelů lze vysledovat  zejména v návaznosti na aktuální rozsudky Soudního dvora Evropské unie. Věříme, že diskuse poskytovatelů služeb, advokátů a zástupce justice pomůže osvětlit řadu otázek, které si odborná veřejnost klade,“ dodává Kučera.
Konference, která se koná pod záštitou předsedy Rady Českého telekomunikačního úřadu, je určena pro širokou odbornou veřejnost, jak IT specialisty, právníky, akademiky i studenty. Jako přednášející přislíbili účast zástupci Google, O2, CZ.NIC, UPC, Městského soudu v Praze, Lidových novin a advokátních kanceláří Baker & McKenzie, či PELIKÁN KROFTA KOHOUTEK.
Konference proběhne 18. května 2015 v prostorách nové budovy ČVUT (sídle Fakulty informačních technologií) na adrese Thákurova 9, 160 00 Praha 6. Registrace probíhá zdarma na webových stránkách www.law.fit.cvut.cz. Mediálním partnerem konference je mimo jiné i epravo.cz.
Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.