ELSA Česká republika » Aktuálně » Vzdělávací aktuality » Czech Moot Court Competition v občanském právu
moot

Czech Moot Court Competition v občanském právu

Autor: VP AA ELSA ČR, publikováno: 22/02/2012 17:00 | 0 komentářů

ELSA Česká republika spolu s AK Allen and Overy a PRK Partners vyhlašují Czech Moot Court Competition v občanském právu 2011/2012!

Změřte své schopnosti v simulovaném soudním procesu v občanském právu. Utkejte se s týmy z ostatních právnických fakult v ČR, včetně Panevropské Vysoké školy!

Deadline prodloužen do 16. března 2012!

Jedná se další ročník soutěže simulující soudní řízení. Soutěž se skládá ze dvou částí – fakultní a národní. Fakultní část se skládá z písemného kola, kdy soutěžní družstva odevzdávají návrh na zahájení řízení a vyjádření k němu; a ústního kola, kam na každé fakultě postupuje osm nejlepších týmů  a kde se mezi sebou utkají v postaveních žaloby a obhajoby před skutečným soudním senátem. Celkem pak do národního kola postoupí čtyři vítězové fakultních ústních kol a čtyři nejlepší družstva na základě jejich písemných podání a to bez ohledu na to, ze které fakulty pocházejí. Tedy celkem osm týmů bude soutěžit v národním kole, kde ukáží, která právnická fakulta v České republice je ta nejlepší a zároveň soutěží o zajímavé finanční částky.

Lokální kola se uskteční na právnických fakultách:

  • 17. dubna v Plzni
  • 19. dubna v Brně
  • 20. dubna v Praze
  • 20. dubna v Olomouci

 

Přijďte se podívat jak si povedou vaši kamarádi!!

Pro informace o místě a čase konání kontaktujte vaši lokální ELSA

Soutěže se mohou zúčastnit dvoučlenné týmy.

Ceny

  • 1.místo 25.000,- Kč pro tým
  • 2. místo 15.000,- Kč pro tým

 

Kauzu vypracoval pan Prof. Dr. JUDr. Karel Eliáš a záštitu nad projektem převzal ministr spravedlnosti pan JUDr. Jiří Pospíšil.

Přihlášení do soutěže proběhne okamžikem doručení obou soutěžních podání a vyplněné přihlášky na email mootcourt@elsa.cz ve stanovené lhůtě, tedy do 16. března 2012, 23.30 hod

Obě podání nesmí rozsahem přesáhnout čtrnáct stran textu formátu A4 při použití písma Times New Roman, velikost 12.

V případě dotazů jakož i pro více informací mě prosím kontaktujte na níže uvedených kontaktech.

Pro doplnění: Jde o spor žalobců a družstva Pejškov (tedy to druhé řízení). Proto bylo v zadání uvedeno, že žaloba měla jen stručný obsah (a jaký) a také proč, je třeba ji doplnit. Družstvo se musí vyjádřit.

Tedy je nutne zpracovat doplnění žalobních tvrzení a případně tam dodat i petit. A za žalovaného potom následně vyjádření

Datumy narození a podobné údaje se označují nejlépe písmeny XY, ale jakékoliv smyšlené údaje napříč celým podáním /např. adresy apod./ nebudou nikomu k neprospěchu

Mnoho štěstí!

 

Lenka Novotná

Vice President Academic Activities ELSA ČR 2011/2012

+420 721 626 834

lenka.novotna@elsa.cz

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.