ELSA Česká republika » Aktuálně » Vzdělávací aktuality » Czech Moot Court Competition 2018
CMCC blue

Czech Moot Court Competition 2018

Autor: Jan Šmok , publikováno: 02/03/2018 16:15 | 0 komentářů

Czech Moot Court Competition z obchodního práva

Jedna z nejoblíbenějších soutěží studentů právnických fakult, Czech Moot Court Competition, je opět tady! Letos se zaměřením na obchodní právo. CMCC je soutěž, která má za cíl spojit teorii s praxí a posílit právní dovednosti studentů. V rámci simulovaného soudního jednání si můžete vyzkoušet celé soudní řízení, od sepsání žaloby, přes podání vyjádření protistrany až k samotnému soudnímu jednání, tak jak probíhá v České republice, tedy se svědky, soudcem a vyhlášením rozsudku. Všechny soutěžní týmy od hodnotitelů získají zpětnou vazbu k sepsané žalobě. Ve finálovém ústním kole se pak hodnotí především právní znalosti a vyjednávací či argumentační dovednosti studentů. Ze soutěže si tedy můžete odnést velké množství zkušeností, které se Vám mohou hodit ve Vašem budoucím povolání.

O co v případu jde? Obec Světec přišla o velké množství peněz a vinu přičítá již bývalému panu starostovi Vodákovi, který následkem událostí v obci ze své pozice odstoupil.  Obec by nyní ráda získala obecní peníze zpět a zažalovala pana Vodáka za způsobení škody. Dokážete prokázat nevinu pana Vodáka nebo se obci podaří získat peníze zpět?

Níže naleznete všechny potřebné dokumenty (písemné zadání, listiny a další podklady pro vypracování žaloby a pravidla s přihláškou). Přihlašovat se můžete zasláním podání (žaloby) na e-mailovou adresu academicactivities@cz.elsa.org do 1. 4. 2018.

Soutěž se skládá ze dvou písemných kol a jednoho ústního finálového kola. V prvním kole písemného kola všechny Soutěžní týmy vystupují na straně žalobce a mají za úkol sepsat žalobu. 6 nejlepších týmů postupuje do dalšího kola, ve kterém se týmy rozlosují do dvojic a budou vytvářet vyjádření protistrany. Tyto týmy automaticky postupují do finálového ústního kola, které se bude konat koncem dubna na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Účastnit se mohou 1 – 2členné týmy studentů bakalářských a magisterských programů českých právnických fakult, přičemž členové jednoho týmu mohou být z různých právnických fakult.

 

Veškeré dotazy můžete také směřovat na e-mail: academicactivities@cz.elsa.org

 

Ceny:

1. místo – 6 000 Kč + Možnost pracovní stáže v Továrek, Horký a partneři, advokátní kancelář, s.r.o.

2. místo – 4 000 Kč

3. místo – 2 000 Kč

+ další ceny: Knihy od Wolters Kluwer, Licence Codexis a další. Navíc všichni účastníci finálového kola získají certifikát o účasti, což v životopise vždy vypadá dobře.

Harmonogram soutěže:

2. 3. 2018 - Vyhlášení soutěže

20. 4. 2018 – Deadline pro zaslání otázek ke kauze

1. 4. 2018 - Deadline pro přihlašování a zaslání žaloby

11. 4. 2018 - Deadline pro vyhlášení postupujících týmů do druhého kola a jejich obeslání

22. 4. 2018 - Deadline pro zaslání vyjádření protistrany

Konec dubna – Ústní finálové kolo (specifikujeme v průběhu března)

 

 

Výpověď zástupce obce, pana Schwarze zde.

Podklady k soutěží zde.

Pravidla nalezneš zde.

Vážení studenti, rádi bychom vás informovali, že jsme do Podrobností události nahráli novou verzi příloh k zadání soutěže ("podklady k soutěži zde"), jelikož jsme v přílohách objevili nesoulad se zadáním 
(výpovědí pana Schwarze). Jedná se pouze o změny v datech u článků (1 - 7 a 9) a veškeré změny jsou zvýrazněny žlutě. Nemusíte se bát, zadání to nijak neovlivní.
https://drive.google.com/file/d/1-rAIg1nIXn-0-8XfpEfVp_Txc_kmWy0-/view?usp=sharing
Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.