ELSA Česká republika » Aktuálně » Společenské aktuality » Streamovaná přednáška s Amnesty International a Ligou lidských práv
amnestream

Streamovaná přednáška s Amnesty International a Ligou lidských práv

Autor: Rostislav Andrlík, publikováno: 26/03/2014 15:27 | 0 komentářů

Rok 2014 ve znamení ELSA Streaming začneme přednáškou, která ti přiblíží práci v organizacích pracujících pro veřejné dobro.

 

Své mluvčí vyšle na Právnickou fakultu Univerzity Karlovy:

 

Amnesty International

Celosvětová dobrovolnická organizace usilující o dodržování lidských práv. V roce 1977 obdržela Amnesty International Nobelovu cenu míru za „přínos k obraně svobody, spravedlnosti a tím i míru na celém světě“. V současnosti má poradní status při OSN. Mezi její cíle patří propuštění vězňů svědomí (prisoners of conscience), zrušení trestu smrti a zastavení mučení, odstranění diskriminace nebo zajištění práv uprchlíků a migrantů. Více se můžete dozvědět na webu www.amnesty.cz.

Před internetové obrazovky za Amnesty předstoupí Jana Vargovčíková, která je koordinátorkou advokačních aktivit a věnuje se kampani za rovný přístup ke vzdělání.

 

Liga lidských práv

Vizí Ligy je spravedlivá, svobodná a angažovaná společnost pro všechny. Mezi témata, na která se zaměřuje, patří zejména práva dětí, lidskoprávní problémy soudnictví a zneužití moci policie, práva lidí s postižením a práva pacientů. LLP má od svého založení v roce 2000 mnoho úspěchů, jako je její přijetí za korespondujícího člena Mezinárodní federace lidských práv v roce 2004 a následné přijetí za plného člena na jaře roku 2007. Vše co by tě mohlo zajímat najdeš na adrese LLP.cz. 

Vyslancem Ligy bude její právník Petr Hanslian, který se mimo jiné podílel na “ligovém” projektu Férové nemocnice Ligy lidských práv a stará se převážně o koordinaci a vedení dobrovolníků.


Už jsme tě správně naladili? Přednáška proběhně ve středu 2. dubna od 20:00 h, vysílat se bude prostřednictvím YouTube na webu www.elsastreaming.cz. Otázky na speakery můžeš pokládat prostřednictvím komentářů, nebo příspěvky na Twitter označenými hashtagem #otazkyELSA. Také se můžeš vysílání účastnit osobně a dostavit se do prostor PF UK, v takovém případě napiš email na holevova@elsa.cz

Rádi bychom poděkovali generálnímu partnerovi ELSA Česká republika, advokátní kanceláři Allen & Overy, která převzala záštitu nad touto přednáškou.

 


Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.