elsa button

Soutěž s ELSA Career!

Autor: Rostislav Andrlík, publikováno: 25/04/2014 10:41 | 0 komentářů

Slibovali jsme ti ji od konce roku, slibovali jsme ti ji při spouštění Career… a teď je konečně tady!

ELSA Česká republika ti za spolupráce s Wolters Kluwer přináší soutěž o hodnotné ceny, od kterých tě dělí pouze správné odpovědi na pár otázek! 

 

Soutěž nalezneš na adrese http://onfb.in/lfrt a abychom na tebe nebyli příliš tvrdí, dáme ti k nim sem drobnou nápovědu :).

 

ELSA je největší nezávislá organizace studentů práva na světě. V současnosti se v jejích řadách nachází téměř 40 000 členů na asi 300 fakultách ve 42 zemích. V České republice je ELSA International zastoupena ELSA Česká republika, jejímiž členy jsou ELSA Praha, ELSA Brno, ELSA Olomouc a ELSA Plzeň. áNaše aktivity jsou reprezentovány prostřednictvím key areas - Academic activities, Seminars & Conferences a Student Trainee Exchange Programme - STEP

STEP je nejstarší key area vůbec. V roce 1981 se ve vlaku sešli studenti práv z různých zemí a vymysleli organizaci, která zprostředkovává právní stáže studentům v zahraničí - vymysleli ELSA. STEP následoval roku 1984. Tento program byl tedy naší první aktivitou zůstal a do dnešních dní naším hlavním pilířem. Každoročně STEP na stáže naláká stovky studentů z celé Evropy. Právě v tuto chvíli se můžeš až do 4. května 2014 přihlásit i ty, nabídku stáží nalezneš na http://step.elsa.org a v případě jakýchkoliv otázek můžeš kontaktovat Šárku Dimitriadisovou, viceprezidentku pro STEP ELSA Česká republika, na emailové adrese dimitriadisova@elsa.cz

Seminars & Conferences mají za úkol studenty vzdělat pořádáním konferencí, seminářů, streamovaných přednášek nebo návštěv různých institucí. S&C se také zaměřuje na (Bilateral) Study Visits, kdy umožňují krátkodobou návštěvu svého univerzitního města s programem a ubytováním pro delegace z jiných zemí.

Academic Activities? Kde S&C vzdělává spíše pasivně, AA přenáší aktivitu na studenta. Moot courty, které přináší tolik ceněné zkušenosti se soudními spory nebo obchodním vyjednáváním, přináší právě tato sekce. Krom toho se v rámci ní pořádají různé literární soutěže, jako například věhlasná Essay Competition, kterou ELSA již čtrnáct ročníků pořádá se svým generálním partnerem, advokátní kanceláří Allen & Overy.

ELSA vždy na období tří let volí tzv. International Focus Programme, tedy okruh právních otázek, kterými se bude celá síť po dané období zabývat. V současné době je tímto okruhem media law, které s námi zůstane až do roku 2016. 

Rok má 365 dní, proto by byla škoda, kdyby jeden nepatřil ELSA. Jednou z hodnot ELSA je “A just world in which there is respect for human dignity and cultural diversity,” což naznačuje, že se zaměřujeme také na oblast lidských práv. Proto vzniknul ELSA Day, den, kdy všechny lokální skupiny přichystají několik přednášek, prezentací nebo promítání, které mají za úkol podporovat povědomí o liských právech na celém světě.

 

ELSA Career je naším nejnovějším projektem, na kterém spolupracujeme s advokátními kancelářemi Allen & Overy (www.allenovery.com), BBH (www.bbh.cz), Havel Holásek & Partners a Hogan Lovells. Partneři nám pomáhají jak s tvorbou obsahu, tak zveřejňováním nabídek svých volných míst pro studenty, absolventy a zkušené právníky.

A to je vše! Přejeme hodně štěstí s hledáním a štěstí v losování!

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.