Official ELSA Day wall photo 1

ELSA Day - 20.3.2013

Autor: Iveta Vildová, publikováno: 04/03/2013 20:00 | 0 komentářů

ELSA Day – 20. 3. 2013

 

ELSA Day je společným projektem celé sítě mladých právníků v Evropě, organizovaných v největší nezávislé asociaci studentů práv na světě – ELSA! Poprvé ve své více než 30 leté historii přichází ELSA s projektem jako je ELSA Day. Jeho podstatu a smysl výstižně vyjadřuje jeho motto – „All different, all together.“ Celá síť 41 zemí a 226 lokálních skupin společně pracuje na uskutečnění unikátního lidskoprávního projektu, který proběhne v jediný den – 20. března 2013. Tento den se koordinovaně na všech lokálních skupinách uskuteční několik akcí se stejným tématem – ELSA vizí slavící letos 20 leté výročí: „A just world in which there is respect for human dignity and cultural diversity.“ a její lidskoprávní aspekt. Povaha akcí, které jsou určeny široké veřejnosti, nejen právníkům, bude různá – semináře, přednášky, návštěvy institucí, promítání filmů, debaty, koncerty a další. 

Na právnické fakultě v Brně budou 20. 3. 2013 probíhat všechny akce ve znamení práv dětí. V budově právnické fakulty proběhne přednáška na téma: Nezletilí, rozvod a domácí násilí, dále pak simulovaný soudní spor mezi profesionály na téma: Zdraví dítěte vs. náboženské přesvědčení. Již v těchto dnech probíhá fotosoutěž s tématem: Právo a dítě, ve které se můžou účastnit všichni studenti Masarykovy Univerzity. K večeru je pak široká veřejnost zvána na zhlédnutí filmu Like Dandelion Dust / Jak chmýří pampelišky s odborným komentářem.

V Olomouci proběhne taktéž filmový večer jak jinak než s lidsko-právní tématikou, dále panelová diskuse s účastí kanceláře veřejného ochránce práv a seminář o Evropském soudu pro lidská práva.

I plzeňská právnická fakulta bude celý den zahalena do tématu lidských práv. Proběhne zde seminář a workshop na téma: Práva handicapovaných. 

V prostorách pražské právnické fakulty bude pro veřejnost připravena přednáška prof. Holländera, a večer bude uspořádána beseda o lidských právech v jazzovo-bluesovém klubu.

Pro srovnání a shlédnutí dění ve zbytku ELSA sítě navštivte stránky ELSA International.

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.