ELSA Česká republika » Aktuálně » Mezinárodní aktuality » STEP (kupředu na zahraniční stáže)
STEP

STEP (kupředu na zahraniční stáže)

Autor: Martina Ježková , publikováno: 04/12/2017 20:55 | 0 komentářů

STEP (kupředu na zahraniční stáže)

 

Chceš se podívat do zahraničí a zároveň zvyšovat své uplatnění ve světě práva? Pokud Tvoje odpověď nebyla razatní ne, neváhej a zkus se dozvědět něco více o STEPu.


Student Trainee Exchange Programme, zkráceně STEP, je mezinárodní projekt, díky kterému studenti vyjíždějí na pracovní stáže do zahraničí. Vybrat si můžeš z 33 destinací, mezi kterými jsou kromě „typických“ evropských zemí i země jako Indie nebo Dominikánská republika. Stáže se je možné zúčastnit na období od dvou týdnů do dvou let. Záleží jen na Tobě, kolik času chceš vynaložit. V současné době je již připravený seznam stáží, které se uskuteční v průběhu března až cca září, záleží na podmínkách konkrétní stáže.


Oproti pátrání po zaměstnání na vlastní pěst Ti nabízíme pomoc a záštitu. Zástupce ELSA Ti velmi ochotně pomůže, jak před příjezdem na stáž, tak během stáže samotné. Je zde pro Tebe jako kontakt z cílové destinace a může Ti tedy poradit téměř s čímkoliv. Pomůže Ti např. s vízem, pokud je potřeba, s ubytováním nebo Tě večer vezme na pivo.


Další výhodu nabízíme v předem jistých a daných podmínkách stáže. Jednotlivé subjekty vybíráme pečlivě, setkáváme se s jejich zástupci a vyjednáváme pro stážisty co nejlepší podmínky. Ty jsou známy předem a jsou zveřejněny v nabídce stáží. Předem tedy víš, kam pojedeš, na jak dlouho a jaká bude Tvoje odměna. Odměna v podobě peněz není vždy pravidlem, může být i ve formě příspěvku na bydlení a liší se vždy pro každou stáž. Největším benefitem ovšem jsou cenné pracovní zkušenosti a možnost zlepšení Tvých jazykových dovedností.


STEP se nezaměřuje pouze na advokátní kanceláře, spolupracujeme také se soudy, institucemi Evropské unie a státními institucemi jednotlivých států. Nabídka je tedy opravdu široká.


Poznávání krás země, kterou si zvolíš, bude jen a pouze na Tobě. Ale věř tomu, že to bude stát za to a že i pro tuto část pobytu se najde dostatek času.

 

Pokud stále váháš, jak bys odpověděl na první otázku, neváhej kontaktovat Tvého místního STEPaře, který Ti poskytne všechny informace a se vším Ti ochotně pomůže. Další možností je shlédnout záznam webináře “Jak se přihlásit na STEP”, který proběhl v anglickém jazyce, a na který najdeš odkaz níže. Ať tak či tak, rozhodně se neboj a přijď se nás na cokoli zeptat!


Ovšem čas běží, přihlašování pro náledující cyklus se uzavírá již 18. prosince 2017!Webinář zde

 

Kontakty:

ELSA Brno: Petr Graf, step.brno@cz.elsa.org

ELSA Olomouc: Andrea Fišerová, step.olomouc@cz.elsa.org

ELSA Plzeň: Adéla Hlaváčová, step.pilsen@cz.elsa.org

ELSA Praha: Jan Prucek, step.prague@cz.elsa.org

ELSA Česká reublika: Tereza Müllerová, step@cz.elsa.org

 

Martin Slivoň, STEP v Dominikánské republice (úryvek)

I am incredibly happy that I can say that Dominican Republic stole my heart and that it truly is my second home!


 

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.