ELSA Česká republika » Aktuálně » Mezinárodní aktuality » 2nd Human Rights Moot Court Competition
ehrmcc

2nd Human Rights Moot Court Competition

Autor: Hana Pavlišová, publikováno: 28/08/2013 20:28 | 0 komentářů

2. ročník European Human Rights Moot Court Competition začíná!

 

Staňte se součástí prestižního mezinárodního projektu! Buďte těmi nejlepšími a vyhrajte svůj spor přímo před Evropským soudem pro lidská práva!

Human Rights Moot Court Competition je simulovaný soudní spor, který se odehrává před Evropským soudem pro lidská práva. Tento mezinárodní projekt přináší ELSA International ve spolupráci s Radou Evropy.

Procvičte své schopnosti právní argumentace a týmové práce během prestižního projektu, který vám přinese neocenitelné zkušenosti! Soutěž se skládá z písemné části, která sestává z vytvoření podání za obě strany, a ústního finále, do kterého postoupí nejlepších 16 týmů. Finále se bude konat 23.-26. února přímo před Evropským soudem pro lidská práva ve Štrasburku, kde pak vítěze bude čekat měsíční stáž!

Studenti, kteří se zúčastní Human Rights Moot Court Competition, získají přímou zkušenost aplikace Evropské úmluvy o ochraně lidských práv na konkrétní případ a v právní argumentaci před profesionály. Soutěžící budou pracovat na fiktivním případu stížnosti podané k Evropskému soudu pro lidská práva, který je spolu s bližším informacemi zveřejněn na http://www.humanrightsmootcourt.org/

 

Přihlašte se a získejte životní zkušenost i zážitek! Deadline pro registraci týmů je 31. října 2013!

Deadline pro zaslání písemného podání je 15. listopadu 2013!

 

Zde můžete zhlédnout video z prvního ročníku:

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.