ELSA Brno » STEP

STEP

Student Trainee Exchange Programme (zkráceně STEP) umožňuje studentům práv a mladým právníkům získat pracovní zkušenosti v zahraničí, a to v Evropě i mimo ni.

STEP – pojem, pod kterým si každý představí něco jiného. Pro mnohé to je pouze překlad anglického slova krok, pro jiné zase druh tance. Ovšem pro členy ELSA je tento výraz znám také z jiného důvodu. STEP neboli Student Trainee Exchange Programme, program zahraničních výměnných stáží, klíčová sekce ELSA.

STEP nabízí jedinečnou možnost pro studenty práva a mladé právníky do 36 let vycestovat a nabrat potřebné zkušenosti v oboru v zahraničí. V nabídce se objevují praxe až ve 40 zemích světa, nejenom v Evropě. Tento program funguje na dvou principech – Job Hunting a Student Hunting, které se navzájem prolínají. Job Hunting zahrnuje poměrně náročnou proceduru zajišťování místa pro studenty ze zahraničí. Stáž může probíhat na různých místech. Nejčastější variantou jsou zahraniční advokátní kanceláře, ale také právní oddělení společností, státní instituce, neziskové organizace a výjimkou není ani práce na univerzitách. Stáže probíhají během celého roku, nejvíce jich je v nabídce v průběhu prázdnin. Trvají dva týdny až dva roky, ale nejčastějšími jsou stáže zajištěné na měsíc. Výhodou STEPu je to, že daná lokální skupina ELSA se o stážistu postará před stáží i během stáže. Pomůže se zařízením příjezdu, ubytování, vízem či například se začleněním se do komunity. Také vymýšlí stážistovi doprovodný social program, zahrnující také různé výlety či návštěvy restauračních zařízení, aby se nenudil ani chviličku.

Co se týče Student Huntingu, tak v této části se sekce STEP snaží pomoct domácím studentům, kteří mají zájem vyjet na stáž, jež je zaujala v Newsletteru. To je vlastně jakási online brožura, ve které různé skupiny ELSA prezentují stáže, které se jim podařilo sehnat pro zahraniční studenty, a kde jsou specifikovány všechny požadavky, jež si potencionální zaměstnavatelé nastavili. Jestliže si domácí student vybere, stačí vyplnit přihlášku.STEP pak dále pomáhá s administrativními úkony, vyplňováním přihlášky a dalšími záležitostmi. V rámci brněnské právnické fakulty existuje také možnost nechat si stáž uznat v rámci odborné praxe. Tudíž kromě zážitků na celý život dostane student možnost splnit si povinný předmět.
Jestliže vás STEP zaujal a rádi byste se zapojili, ať už jako zájemce o stáž či jako člen STEP týmu, nebo se pouze dozvěděli více informací, určitě se ozvěte na email: step.brno@cz.elsa.org , budeme se těšit!

Pro více informací o programu STEP prosím přejděte na stránku STEP ELSA Česká republika.

 

Pasivním členem ELSA Brno (např. na potřeby stáže STEP) je možné se stát dle ČLÁNKU VII Stanov ELSA Brno.

 

Přihlášku pasivního člena je možné najít ZDE!