ELSA Brno » Aktuálně » Vzdělávací aktivity » Seminář na téma - Křehká šance, Probační a mediační služba
probaceamediace191015th

Seminář na téma - Křehká šance, Probační a mediační služba

Autor: Klára Mazuriková, publikováno: 19/10/2015 17:07 | 0 komentářů

Dne 19. 10. 2015 ELSA Brno uspořádala Seminář na téma Probační a mediační služba: Projekt Křehká šance. Pozvání přijala Mgr. Lea Skřekucká, administrátorka projektu Křehká šance z Ředitelství probační a mediační služby. Na začátku všem mile sdělila, že bude preferovat volnou diskuzi a kladení otázek před jejím monologem, díky čemuž byli studenti určitě o něco smělejší k dotazům.

Paní magistra si pro účastníky připravila prezentaci, během které krátce představila probaci i mediaci a poté se přesunula k projektu Křehká šance. Tento projekt se zabývá přípravou odsouzených k podmínečnému propuštění z výkonu trestu odnětí svobody. Do popisování celého procesu, od podání návrhu až po rozhodnutí soudu, se podařilo přidat vtipné vsuvky, které odlehčily toto téma. Příkladem může být věta, že odsouzení přece nesedí ve vězení zbytečně, že ano.

Prezentace paní magistře přišla asi trochu málo a tak si vybrala 6 účastníků pro simulaci procesu před Komisí pro podmínečné propuštění, aby všichni získali lepší představu, jak probíhá a vypadá.  Se všemi se rozloučila otázkou, kterou mnohým zasela brouka do hlavy: Je lepší, když odsouzený vyjde za dva, tři roky bez dohledu, nebo je lepší, když bude propuštěn teď a bude nad ním dohled po dalších, např. 5 let?

Na seminář se dokonce dostavila paní, která se svěřila, že strávila půl roku ve vězení a v probaci nevidí žádný smysl. Nicméně, podle hodnocení studentů byla tato akce zdařilá a většina by se ráda zajímala o toto téma i v budoucnu. 

 

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.