ELSA Brno » Aktuálně » Vzdělávací aktivity » Seminář na aktuální téma: Čemu věřit na internetu a v médiích?
semmedia2016th

Seminář na aktuální téma: Čemu věřit na internetu a v médiích?

Autor: Michaela Přetáková, publikováno: 14/03/2016 20:00 | 0 komentářů

V pondělí 14. 3. 2016 se v prostorách Právnické fakulty MU pod hlavičkou ELSA Brno konal první seminář jarního semestru, jehož náplní byla orientace v moři informací poskytovaných na internetu. Akce pak byla zejména zaměřena na to, jak rozlišit, které zprávy lze označit za důvěryhodné a naopak.

Našim hostem byl pan Josef Džubák ze serveru hoax.cz. Na semináři probíhala přátelská atmosféra, náš host vše názorně ukazoval na promítacím plátnu a trefně doplňoval vlastními historkami a příklady, jak z domácí, tak celosvětové „hoaxové scény“. Mezi studenty se také našli tací, kteří se již „obětí“ hoaxů stali. Samozřejmě nechybělo ani pár rad, jak úspěšně hoax rozpoznat a pomocí jakých nástrojů tak učinit, jako například možnost nalezení zprávy v databázi hoax.cz či hoaxbuster.com. Zajímavý byl i nástroj pro vyhledávání historie obrázku na internetu podle výběru uživatele, který tak má možnost vidět, jak byl obrázek například sdílen na Facebooku a Twitteru a jaké zprávy a komentáře byly k obrázku připojeny (a v celém řetězci případně komoleny).

Věříme, že byl seminář pro studenty přínosný a v budoucnu bychom se rádi v této oblasti zaměřili na trestnou činnost páchanou vykrádáním bankovních účtů či zneužíváním neoprávněně získaných informací.

 

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.