ELSA Brno » Aktuálně » Vzdělávací aktivity » Návštěva Rektorátu Masarykovy univerzity
rektorat150415th

Návštěva Rektorátu Masarykovy univerzity

Autor: Klára Mazuriková, publikováno: 04/05/2015 17:10 | 0 komentářů

Dne 15. dubna 2015 ELSA Brno umožnila zhruba dvaceti studentům návštěvu Rektorátu Masarykovy univerzity. Počítalo se jen s účastí paní kancléřky, Mgr. Ivy Zlatuškové, a proto bylo příjemným překvapením, když se studentům prezentovali hned další tři pracovníci z rektorátu - RNDr. JUDr. Vladimír Šmíd, CSc., manažer vnitřní správy a organizace; Mgr. Veronika Smítková, z právního odboru a Mgr. Luděk Navrátil, z Archivu Masarykovy univerzity, přičemž od 1. května z něj bude pověřený ředitel Archivu celé MU. Bývalá děkanka právnické fakulty MU, prof. JUDr. Naděžda Rozehnalová, CSc., se bohužel neobjevila, avšak její absence neubrala návštěvě této instituce na kouzle ani trochu.
Pan magistr Navrátil účastníky obeznámil s historií Rektorátu MU jako takového i s historií jeho nynější budovy. Pan doktor Šmíd se podělil o své znalosti týkající se organizace rektorátu a jednotlivých vybraných funkcí. Některé jeho hlášky byly velice vtipné a část studentů si možná pokaždé, když bude procházet kolem budovy Rektorátu MU, vzpomene na informatika, který stihl přeskočit ze židle na okno ve chvíli, kdy se pod ním propadla dvě patra budovy během rekonstrukce, a tímto akrobatickým kouskem si zachránil život.
Paní magistra Smítková se zaměřila na univerzitní a fakultní právní normy. Také vysvětlila aféru týkající se nesprávně vyměřených poplatků ze strany univerzity i fakult a v návaznosti na to se podělila o úskalí při přijímání univerzitních norem ve vztahu k zákonům.
Paní kancléřka Zlatušková doplňovala prezentace jejích kolegů a odpovídala na dotazy účastníků. Studenty zajímala např. tématika celoživotního vzdělávání, obsazení prorektorů při změně rektora či rektorův pracovní den.
Na závěr lze říci, že studenti návštěvu ohodnotili kladně. Největším přínosem pro ně byly informace o způsobu vedení a organizace rektorátu či diskuse o celoživotním vzdělávání.

Klára Mazuriková
S&C ELSA Brno

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.