ELSA Brno » Aktuálně » Vzdělávací aktivity » Návštěva Nejvyššího soudu
ns020315th

Návštěva Nejvyššího soudu

Autor: Jana Jeřábková, Nela Janoušková, publikováno: 04/05/2015 16:57 | 0 komentářů

V pondělí 2. března 2015 odstartoval maraton akcí a událostí, které ELSA Brno pořádá v rámci Institutional Visit v průběhu jarního semestru. První z těchto událostí byla návštěva Nejvyššího soudu, před jehož budovou se v 13:00 sešlo dvacet tři studentů Právnické fakulty MU. Poté co všichni při vchodu do prostor této vrcholné instituce české justice absolvovali bezpečnostní prohlídku, se účastníků ujal tiskový mluvčí Nejvyššího soudu Ing. Petr Knötig.
Společně s ním se všichni odebrali do jednací síně, kde si vyslechli několik informací od historie budovy, přes aktuální změny na postu předsedy Nejvyššího soudu až po některé těžko zapomenutelné případy, které byly na půdě Nejvyššího soudu řešeny. Následně mohli ve společnosti jednoho z členů ostrahy nahlédnout do zadržovací cely, v níž všechny zaujala lavička popsaná různými vzkazy o nevinně zadržených, či nespravedlnosti panující ve společnosti.
Posledním místem, které si mohli návštěvníci v budově Nejvyššího soudu prohlédnout, byla velká jednací síň, v níž zasedá velký senát a která je rovněž dějištěm různých seminářů a konferencí. Součástí této síně byla také knihovna, nejen disponující pravděpodobně nejbohatším knižním fondem mezi právnickými institucemi, ale také přístupná odborná veřejnosti.
Výklad pana tiskového mluvčího byl zábavný a jeho otevřenost a ochota odpovídat na položené dotazy nelze hodnotit jinak než pozitivně. Rovněž si nebylo možné stěžovat na statičnost exkurze. Účastníci se naopak podívali asi do nejzajímavějších částí budovy Nejvyššího soudu. Někteří návštěvníci by snad jen propříště uvítali více informací o chodu této instituce v rámci jejích vnitřních struktur. Přesto tato návštěva byla obohacující o nové poznatky z prostředí české justice.

Jana Jeřábková, Nela Janoušková
S&C, ELSA Brno

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.