ELSA Brno » Aktuálně » Vzdělávací aktivity » Návštěva Magistrátu města Brna
mmb18032015th

Návštěva Magistrátu města Brna

Autor: Josef Zelinka, publikováno: 05/04/2015 17:30 | 0 komentářů

Dne 18. 3. 2015 se ELSA Brno v rámci jejího projektu Institutional Visits vydala na návštěvu Magistrátu města Brna. Prohlídka odstartovala v 10 hodin dopoledne a zúčastnilo se jí asi dvacet studentů Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Rolí našich průvodců se zhostili zaměstnanci magistrátu pan Jakub Rybář DiS. a Ing. Iveta Štarhová.

Jako první byla naplánovaná exkurze do radnice města, která se však nemohla uskutečnit z důvodu konání jiné akce. Přesunuli jsme se tedy krásnými brněnskými ulicemi do přednáškové místnosti Urban Centra, kde pro nás naši průvodci měli nachystanou velmi poutavou prezentaci. Přesun byl ze strany řečníků doplněn několika informacemi o historii města a legendami – například legendou o brněnském drakovi, který je ve skutečnosti samice aligátora nebo legendou o zazděných radních.
    
Následoval velmi ucelený a poutavý výklad o personálním složení magistrátu, jeho jednotlivých částech a odborech, zajišťujících klidný a stabilní chod města.  Rovněž jsme měli možnost nahlédnout do ekonomické situace města a to do financování některých projektů, které jsou v Brně uskutečňovány. Pracovníci magistrátu nám rovněž nastínili, jakým způsobem vznikají místa pro investory a jak jsou vybíráni.

Nejpoutavější částí však bylo představení nově vznikajícího projektu, který má návštěvníkům a i všem ostatním přiblížit, jak se Brno samotné mění a které své oblasti podporuje místními investicemi. Cílem tohoto projektu je zvelebit místo, ve kterém žijeme a zároveň ho ekonomicky posunout dopředu.
    
Nechyběly samozřejmě ani dotazy z naší strany, které nám byly vždy ochotně zodpovězeny. Na jejich základě jsme se dozvěděli to, jak asi vypadá běžný den pracovníka magistrátu nebo jaké mohou mezi jednotlivými pracovníky panovat neshody.
    
Z výsledků evaluace po návštěvě této instituce vyplynulo, že většina účastníků byla spokojena s kvalitou řečníků i s návštěvou celkově. Nejvíc kladně byl hodnocen příjemný přístup našich průvodců a zajímavosti z historie i současnosti města.    


Josef Zelinka
S&C, ELSA Brno

 

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.