ELSA Brno » Aktuálně » Vzdělávací aktivity » Návštěva České televize
icon

Návštěva České televize

Autor: Lukáš Trhoň, publikováno: 24/03/2015 17:11 | 0 komentářů

Česká televize je tu s námi již více než dvacet tři let. Svá studia má jak v Praze, tak v Ostravě a Brně. Studentům Právnické fakulty se díky ELSA Brno poštěstilo navštívit ta brněnská.

Na začátku exkurze byli seznámeni s pořady, které se vysílají živě přímo z Brna a také se dozvěděli, jaké budovy zde Česká televize vlastní včetně ateliéru, jež je ve výstavbě.

Následně začala samotná prohlídka. Účastníci zavítali do studia a dozvěděli se, kolik času technikům zabere změnit pořad Dobré ráno na Sama doma. Dále spatřili kouzla se zeleným plátnem a bylo jim vysvětleno, proč se již nepoužívá plátno modré, které bylo dříve v televizi běžnější. Za zmínku rozhodně stojí i charismatický zvukař, který přiblížil nepříjemnosti (jeho vlastními slovy „peklíčko“), které si čas od času každý zvukař prožije. Také mluvil o tom, proč technici bijí hlavou o Zeď nářků a kolik času k práci potřebuje zkušená maskérka. Studenti se dále podívali do kostymérny i kulisárny.

Exkurze v České televizi patřila bezesporu k těm úspěšným a ze strany účastníků byla hodnocena maximálně pozitivně. Studenti si zejména pochvalovali osobitého zvukaře, přívětivou průvodkyni Hanu Orošovou a ochotný personál. Z evaluací dále vyplynul zájem o návštěvu MF Dnes či Českého rozhlasu, jež by bylo jistě zajímavé v budoucnu zrealizovat.

 

Jana Jeřábková, Jakub Klodwig, Jakub Jaňour, Kateřina Zabloudilová

S&C, ELSA Brno

 


Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.