ELSA Brno » Aktuálně » Vzdělávací aktivity » Návštěva České televize
ceskatelevize231015th

Návštěva České televize

Autor: Viola Fieberová, publikováno: 21/10/2015 12:52 | 0 komentářů

Ve středu 21. října se přes dvacet studentů Právnické fakulty Masarykovy univerzity zúčastnilo návštěvy Televizního studia České televize pořádanou ELSA Brno.

Hned na začátku jsme se dozvěděli stručně pár informaci o historii a fungování České televize. Poté začala samotná prohlídka a vzal si nás na starost pan Dvořáček, technik ČT, který nás provedl zákulisím. Nejprve nás vzal do velkého studia, které bylo nachystáno pro natáčení pravidelného ranního pořadu Dobré ráno. Studenti si mohli vyzkoušet, jaké to je být za kamerou i před kamerou nebo před zeleným plátnem.

Následně jsme navštívili hlavní sídlo režiséra, zvukaře a jiných, kde většina obdivovala „mixážní pult“ a dvě menší studia, ve kterém se natáčí Události regionů nebo odsud komentují naši profesoři různé právní kauzy. Poslední tečkou na závěr bylo alespoň malé nahlédnutí do skladu kostýmu, které ocenily především dámy.

Z hodnocení účastníků vyplynulo, že návštěva byla velice úspěšná. Kladné byli hodnocení především naši průvodci, kteří velice ochotně odpovídali na naše všetečné otázky. Jelikož se příští léto Televizní studio stěhuje do nových prostor v Brně-Líšni, tak by dozajista stálo za to je znovu navštívit.

 

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.