ELSA Brno » Aktuálně » Vzdělávací aktivity » Návštěva Budapešti
IMG0295

Návštěva Budapešti

Autor: Kateřina Zabloudilová, Josef Zelinka, Jiří Hradský, Adam Tietz, publikováno: 05/04/2015 17:17 | 0 komentářů

Ve dnech 13. – 15. 3. 2015 navštívila ELSA Brno v rámci svého projektu Institutional Visits nádherné hlavní město Maďarska, Budapešť. Návštěvy se účastnilo 16 studentů Právnické fakulty Masarykovy univerzity a pro všechny byla rozhodně nezapomenutelným zážitkem. Rolí našich průvodců a společníků po celou dobu pobytu se ujali členové ELSA Budapešť a někdy se připojili i členové dalších maďarských lokálních skupin.
Vyrazili jsme tedy 13. 3. někdy okolo deváté hodiny ráno a do Budapešti jsme i s krátkou zastávkou v Bratislavě dorazili ve dvě hodiny odpoledne. Velmi vřelého přivítání se nám dostalo již na autobusovém nádraží, odkud jsme se přesunuli do hostelu, ve kterém jsme byli ubytováni. Následoval sightseeing po městě, navštívili jsme například vyhlídku u katedrály svatého Štěpána, který je pokládán za zakladatele a prvního krále Maďarska. Dalším cílem naší cesty byl Buda Castle – v minulosti sídlo maďarské vlády, ale v dnešní době pouze sídlo maďarského prezidenta a státní knihovny. Poslední zastávkou před večeří byl Chain Bridge – nejstarší most přes řeku Dunaj spojující Budu a Pest. Poté jsme se přesunuli do velmi příjemné restaurace, kde proběhla večeře se členy ELSA Budapešť a následovala návštěva velmi proslulé budapešťské Ruined Pub s názvem Szimpla kert.


Druhý velmi náročný den začal příjemnou procházkou po městě, návštěvou tamějšího NCM a maďarského Parlamentu. Tato majestátní budova je jednou z hlavních symbolů Budapešti a jedná se nejspíš o nejznámější stavbu tohoto města. Během prohlídky jsme měli rovněž možnost shlédnout maďarské korunovační klenoty a honosný interiér celé stavby.  Po návštěvě Parlamentu nastala událost, která byla vrcholem celé Institutional Visit, a to oběd a samotné setkání se s jedním ze zakladatelů ELSA vůbec, Dr. Atillou Tárkánym. Ten nás všechny uchvátil nejen jeho historkami a událostmi ze života, ale rovněž jeho zřejmě nikdy nevyhasínajícím ELSA spiritem. Po obědě jsme navštívili Náměstí Hrdinů (Hősök tere). Zde na nás ze strany našich průvodců čekalo malé překvapení v podobě společenské hry, která spočívala ve vyfocení co nejvíce selfie s cizími lidmi. Dalším bodem programu byla ochutnávka vína, která se však kvůli nedorozumění nemohla uskutečnit. Po večeři jsme se tedy rovnou přesunuli do hostelu, kde se rozvinula velmi příjemná konverzace s členy ELSA Budapešť.
Poslední slunný den naší návštěvy pro nás byla připravena prohlídka a příjemná procházka po ostrově svaté Margarety, který leží v samotném srdci města, přesně mezi Budou a Peští. Na památku sjednocení se Budapešti, je zde vystavěn památný sloup, který tuto událost připomíná. Po odchodu z ostrova následoval oběd a přesun na autobusové nádraží, na kterém naše návštěva před dvěma dny začala. Zde proběhlo rozloučení se s našimi hostiteli, jak jinak než v podobě energizeru, abychom byli příjemně naladěni na cestu domů.

 

Kateřina Zabloudilová, Josef Zelinka, Jiří Hradský, Adam Tietz
S&C, ELSA Brno

 

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.