ELSA Brno » Aktuálně » Vzdělávací aktivity » Návštěva Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže
uohs2016th

Návštěva Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže

Autor: Klára Mazuriková, publikováno: 12/04/2016 18:00 | 0 komentářů

Dne 12. dubna se uskutečnila návštěva Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který sídlí v Brně. Návštěvníkům se věnovali tiskový mluvčí úřadu Mgr. Martin Švanda a také Mgr. Tomáš Kubeša, kteří nezapomněli účastníkům nabídnout hojné množství brožurek a letáčků o Úřadu.

 

I přes odpor technického vybavení, které se snažilo zmařit výklad tiskového mluvčího, se Mgr. Švandovi podařilo uvést studenty do tajů pravomocí, organizační struktury a chodu Úřadu. Zmínil se také o současném předsedovi Úřadu, Ing. Petru Rafajovi, který už započal druhé funkční období jeho postu. Dále se účastníci mohli dozvědět, že nejdelší spor, se kterým se potýkali, trval 14 let, anebo že nejvyšší uložená pokuta činila přes 1,6 miliardy korun.

 

Po počátečním úvodu Mgr. Švandy se slova chopil Mgr. Kubeša. Zaměřil se na téma kartelů a kartelových dohod. Účastníci se mohli dozvědět nejen o příkladech z praxe nebo fungování odboru zabývajícího se kartely, ale také o leniency programu či narovnání, kterými se Úřad snaží lidi přimět k oznámení o kartelech. Dosti často jsou "donašeči" právě ex-partnerky či ex-partneři, kteří byli svými protějšky vyměněni za mladší verzi.

 

Závěrem lze říci, že návštěva byla hodnocena kladně. Oba pánové byli ochotní a povídaví, nechyběly samozřejmě ani vtípky. Pro studenty to bylo určitě přínosné a své nově nabyté znalosti mohou uplatnit u zápočtů i zkoušek.

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.