ELSA Brno » Aktuálně » Vzdělávací aktivity » Křeslo pro hosta s Genmjr. Mgr. Oldřichem Martinů
kreslomartinuth

Křeslo pro hosta s Genmjr. Mgr. Oldřichem Martinů

Autor: Klára Mazuriková, publikováno: 24/06/2015 11:46 | 0 komentářů

Dne 17. května 2015 se uskutečnilo Křeslo pro hosta, které pořádala ELSA Brno. Bylo pro nás velkým potěšením i překvapením, když pozvání přijal dosti vytížený náměstek ředitele Europolu a bývalý prezident Policie České republiky, Genmjr. Mgr. Oldřich Martinů. Sice se jednalo o derniéru Křesla pro jarní semestr tohoto roku, ale zároveň to byla i premiéra této akce v malém sále Moravské zemské knihovny.
Účast, bohužel, nebyla příliš veliká, jelikož už začalo období zápočtů a zkoušek. I přesto se ale našli studenti, kteří si setkání s příjemným panem náměstkem nenechali ujít, a určitě neměli čeho litovat.
Studenti se nejprve dozvěděli, proč a jak se pan náměstek dostal k práci u policie, co obnášela jeho dřívější práce a co nynější. Dále například zjistili, že nejlépe se v kariéře postupuje, pokud někdo na vyšší pozici udělá průšvih. Zajímavé historky z profesního života pana náměstka, ať už z kriminálky, policejního ředitelství či Europolu, upoutaly veškerou pozornost v místnosti. A co se týče vzpomínek na staré časy, ty samozřejmě nemohly chybět.
Když přišel čas pro ukončení debaty a pokládání dotazů, byla to docela škoda. Po celou dobu totiž panovala příjemná atmosféra, kdy se studenti smáli, poslouchali s nevírou i zaujetím a pokládali různé záludné dotazy na pestrou životní dráhu našeho hosta.
Na závěr nechybělo vyfocení se s panem Martinů, který všem také popřál hodně štěstí a úspěchů nejen ve škole. Pro zúčastnivší byla životní dráha našeho hosta, který taktéž studoval práva, pěknou inspirací a vzpruhou do zkouškového maratonu, který před námi teď leží.

Klára Mazuriková
S&C, ELSA Brno

 

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.