ELSA Brno » Aktuálně » Vzdělávací aktivity » Křeslo pro hosta s doc. JUDr. Markétou Seluckou, Ph.D.
kphselucka12102015th

Křeslo pro hosta s doc. JUDr. Markétou Seluckou, Ph.D.

Autor: Lucie Benešová, publikováno: 12/10/2015 20:00 | 0 komentářů

V pondělí 12. 10. 2015 v knihovně Právnické fakulty Masarykovy univerzity zorganizovala ELSA Brno letošní první Křeslo pro hosta s děkankou naší fakulty doc. JUDr. Markétou Seluckou, Ph.D. Atmosféra připomínala spíše přátelské posezení, nežli akademickou přednášku a děkanka všechny oslnila svým otevřeným projevem.

Křeslo uváděl Honza Malý, který se své role zhostil s naprostou profesionalitou – byl vyzbrojen humorem i připraveným životopisem a na úvod docentku Seluckou požádal o shrnutí její kariéry. Dozvěděli jsme se, že současná děkanka po střední škole sázela chleba v pekárně a u toho si četla filozofické spisy. Poté se dala na dráhu sociální pracovnice, následně se nechala zlákat bakalářským právním programem a v podstatě pouze na popud jednoho z učitelů nakonec vystudovala magisterská práva.

Řeč přišla i na téma koníčků a volného času. Paní děkanka stále ráda peče, avšak v současnosti si místo filozofie přečte raději nějakou právní literaturu. Také je vášnivou horskou turistkou, vlastní sbírku motýlů a ráda si občas posedí u skleničky vína a poslouchá cimbálovku. Na dotaz jestli také ráda zpívá, odpověděla, že ano, a toto své tvrzení doložila hned vzápětí moravskou písní, kterou nám zapěla a poté sklidila mohutný potlesk.

Na závěr jsme se dočkali i polemiky o tom, co vlastně obnáší povolání právníka. Děkanka zdůrazňovala, že být právníkem neznamená jen znát právo a aplikovat ho, ale že každý právník vykonává službu společnosti, a kladla nám na srdce, abychom našemu řemeslu jednou dělali čest. Právě na nás totiž záleží, jak bude celá země právníky vnímat.

 

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.