ELSA Brno » Aktuálně » Vzdělávací aktivity » Křeslo po hosta s Johnem C. Spieske, Esq.
bez obrázku

Křeslo po hosta s Johnem C. Spieske, Esq.

Autor: Nela Janoušková, publikováno: 01/12/2015 19:00 | 0 komentářů

Dne 1. 12. 2015 uspořádala ELSA Brno další Křeslo pro hosta, tentokrát bylo však opravdu speciální. Poprvé v celé historii Křesel pořádaných ELSA Brno byl pozván zahraniční host!

 

John C. Spieske, Esq. je právní zástupce se slabostí pro indické banky a dobrou kuchyni, realitní makléř, rozhodce, ale i zapálený učitel předmětu Counseling and Negotiating. Právě díky posledně jmenovanému měli studenti brněnské právnické fakulty již od minulého listopadu možnost, učit se nejen od něj, ale také z jeho velkých zkušeností.

Právě tématu vyjednávání a vedení se týkala podstatná většina otázek a odpovědí večera – profesor Spieske nás provedl svým přístupem k poznávání osoby, se kterou pracujete a to od důkladné přípravy, určení zájmů a hodnot až po zajištění, aby nedošlo k nedorozumění, což nás nakonec přivedlo dokonce až k otázce používání smajlíků v e-mailové komunikaci. Celý tento postoj přišel od profesora Spieskeho jakožto od humanisty, což během našeho sezení několikrát zdůraznil – tedy, že bychom měli přemýšlet o ostatních a o jejich potřebách a zájmech a snažit se najít to, co máme společné.

Zeptali jsme se Lan Huong na její dojem z této akce: „Byl to pěkně strávený večer s pro mě velmi zajímavým hostem.  Speciálně uznávám, že profesor Spieske vidí učení jako poslání předávat své znalosti a zkušenosti studentům, se kterými se zdá, že má skutečně velmi pozitivní vztah. Na druhou stranu jsem si všimla, že náš host má tendenci hodně dlouze se vyjadřovat, takže jsem občas ztratila přehled o původní otázce, na kterou odpovídal. Nicméně, po této akci vážně uvažuji, že se příští rok zapíšu na kurz profesora Spieskeho Counseling and Negotiating!“

Jsme opravdu velmi rádi, že pan profesor Spieske si našel čas a přijal naše pozvání, protože všichni účastníci odcházeli obohacení o nápady a znalosti z jak jejich profesionálního, tak z osobního života.

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.