ELSA Brno » Aktuálně » Vzdělávací aktivity » Job Fair Kontakt 2017
Snmek obrazovky 2018 04 07 v8.36.2

Job Fair Kontakt 2017

Autor: , publikováno: 26/11/2017 08:33 | 0 komentářů

Jednou z nejočekávanějších podzimních akcí ELSA Brno je dozajista veletrh pracovních příležitostí – Job Fair Kontakt. Ten letošní, pořádaný ve dnech 21. a 22. 11. 2017 je ale v mnoha ohledech speciálním, neboť se představil v novém kabátku se spoustou inovací.

Na 24 advokátních kanceláří spolu s Ministerstvem spravedlnosti ČR a Soudním dvorem EU vyslalo své zástupce na Právnickou fakultu Masarykovy univerzity, aby se představily studentům a oslovily tak potenciální kandidáty na pracovní posty. Každý ze zúčastněných subjektů měl v aule právnické fakulty svůj stánek a k ruce asistenta z řad členů ELSA Brno, kteří se svědomitě starali o zajištění pohodlí zúčastněných a hladký průběh akce. 

Během obou dnů veletrhu se u stánků vystřídalo nespočet studentů, jež zde zanechali svá CV, zatímco si sami odnášeli inspiraci, jak a kam směřovat po studiích či ještě během nich svoji právnickou kariéru.  

Aby byli studenti dobře připraveni a zvýšili své šance na úspěch, připravila ELSA Brno jako „předkrm“ před samotným veletrhem 2 workshopy cílené na pomoc s jejich vystupováním a sebeprezentací před možnými zaměstnavateli. Ve spolupráci s advokátní kanceláří White & Case proběhl workshop na téma „Jak napsat životopis co zaujme“ a následně workshop ohledně kariérního vystupování a oblékání v režii Filipa Vaculíka z SALONč4.

Žhavou novinkou Job Fair Kontakt 2017 byly JFK Talks – moderované diskuze, které nahradily stávající multimediální prezentace. Každý den veletrhu se ve 2 blocích, dopoledním a odpoledním, představilo studentům 6 (nejen) advokátních kanceláří a doslova se přetahovaly o pozornost přítomných návštěvníků. Advokátní kanceláře formou panelové diskuze hovořily o svých cílech, působnosti, informacích ze zákulisí a o tom, co mohou v rámci kariéry nabídnout studentům a co naopak studenti jim.

Tento nový koncept s povděkem kvitovali jak návštěvníci veletrhu, tak samotné advokátní kanceláře, neboť JFK Talks představují pro všechny zúčastněné interesantní a efektivní způsob vzájemné interakce. Studenti mohou lépe srovnat své možnosti a advokátní kanceláře naopak získají přehled o tom, co uchazeče o stáže a pracovní pozice zajímá.

Job Fair Kontakt 2017 sklidil spoustu pozitivních ohlasů, ať už od návštěvníků či samotných aktérů a mnoho zúčastněných subjektů přislíbilo spolupráci i během dalších ročníků. Jsme rádi, že je o veletrh mezi studenty velký zájem a že se advokátní kanceláře spolu s právními institucemi každoročně rády vracejí.

Všem, kteří se na realizaci JFK 2017 podíleli, patří velký dík a my se již nyní těšíme, co přinese ročník 2018.

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.