ELSA Brno » Aktuálně » Vzdělávací aktivity » ELSA Moot Court Competition
emc2

ELSA Moot Court Competition

Autor: Kristýna Tranová, publikováno: 04/02/2016 22:34 | 0 komentářů

Letošní rok je pro ELSA Brno rokem velkých plánů. Nejenže na svá bedra vedle NCM naložila organizaci mezinarodního prezidentského meetingu, tj. IPM, ale Brno se letos objeví v hledáčku znovu, a to v rámci ELSA Moot Court Competition, který nese zkratku EMC2.

A co EMC2 vlastně je?

ELSA Moot Court Competition ve spolupráci s WTO (World Trade Organisation) je simulovaný soudní spor, jehož fiktivní případ vytvořili právě profesionálové ze Světové obchodní organizace. Zájemci odevzdávají písemné podání obou stran a následně v ústním kole pak mají týmy možnost projevit své schopnosti před panelisty, složenými ze světových expertů na obchodní právo.

Regionální kola soutěže se konají po celém světě - jedno v Americe, jedno v Asii, dvě v Evropě (letos Brno a Passau) a nově jedno kolo v Africe. Dvacet nejlepších týmů se následně utká ve finále v Ženevě.

Cílem celé této akce je podpořit studenty ve vzdělávání mimo učebny, ve kterých ne vždy je prostor pro více než teorii, a tak studenti, byť se skvělými výsledky, mají často problém uvést teorii do praxe. Díky ELSA Moot Court Competition si můžou zájemci už během studia zkusit nanečisto to, co budou v budoucnu dělat denně.

V letošním roce se do regionálního evropského kola dostalo několik desítek přihlášek, a tak se ve dnech 6.-10. dubna 2016 můžeme těšit na nezapomenutelnou podívanou, ze které bude studentům běhat mráz po zádech. Členové ELSA Brno se již více než půl roku svědomitě připravují na příchod téměř stovky lidí. Tato událost bude nepochybně velice cennou zkušeností a nepochybuji, že naší prací posuneme pomyslnou laťku vysoko a pozvedneme slávu nejen lokální skupiny, ale i celého města Brna smile emoticon.

Projekt se koná pod záštitou primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála a za podpory statutárního města Brna.

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.