110215484489249785942097992162224596001785o

Career Week

Autor: Lukáš Trhoň, publikováno: 18/04/2015 17:37 | 0 komentářů

V dnech 13.4. - 15.4. 2015 se na Právnické fakultě Masarykovy Univerzity uskutečnil první ročník projektu Career Week, který pořádala studentská organizace ELSA, jež sdružuje evropské studenty práv, ve spolupráci se slovenskou pobočkou mezinárodní advokátní kanceláře BBH.

Smyslem Career Weeku bylo zprostředkovat studentům práv a příbuzných oborů znalosti a dovednosti, které mohou využít v průběhu přijímacího řízení a které jim pomohou vyniknout a zaujmout.

Na půdě Právnické fakulty se tak uskutečnily tři přednášky a šest workshopů, z nichž každý byl zaměřen na jedinečné téma. V pondělí, 13.4., se tak například uskutečnila přednáška Právník a jeho svět - průvodce sociálními vztahy, kterou vedl JUDr. Vlastimil Göttinger a která studentům poodhalila důležitost etikety na pracovišti i mimo něj. V následujících dnech pak proběhly přednášky zaměřené na boj s prokrastinací nebo na téma možnosti uplatnění studentů ve státní správě. Že se jedná o témata pro studenty velmi atraktivní se ukázalo na hojné účasti.


Zatímco přednášky byly určeny pro neomezený počet posluchačů, workshopy probíhaly v malých skupinách, aby tak byla zajištěn co možná nejosobnější přístup lektora se studenty. Témata workshopů se lišila a záměrně byla vybírána tak, aby se jich mohli účastnit i studenti jiných oborů. Účastníci měli možnost vyzkoušet si nástrahy dnes tak oblíbeného assessment centra, umění improvizace, napsat si motivační dopisy podle rad profesionálů s praxe nebo si zkusit, jaké to je být přijímán do jedné z největších advokátních kanceláří v ČR. Career Week s sebou však nepřinesl pouze akademický program. V úterý večer se pro studenty uskutečnila party v Sedmém nebi s všeříkajícím názvem Just party.


Že měl celý projekt úspěch se ukazuje nejen na účasti na jednotlivých přednáškách a workshopech, ale především z následných ohlasů z řad studentů. Organizátoři akce proto doufají, že se jim podaří založit tradici tohoto projektu a že se ho podaří uspořádat i napřesrok.

Lucie Čermáková

 

 

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.