ELSA Brno » Aktuálně » Vzdělávací aktivity » Career Week 2016
careerweek2016th

Career Week 2016

Autor: Lukáš Trhoň, publikováno: 13/04/2016 18:00 | 0 komentářů

Od 11. do 13. dubna se na Právnické fakultě Masarykovy univerzity konal projekt pořádaný organizací ELSA Brno, který nesl název Career Week. Šlo o v pořadí druhé pokračovaní této třídenní akce zaměřené na zlepšení uplatnění studentů na trhu práce.

Letošní Career Week byl tématicky rozdělen do tří částí. Tou první byly přednášky zástupců z různých právních odvětví. Naše pozvání přijala vrchní státní zástupkyně JUDr. Lenka Bradáčová, Ph.D., odborník na veřejné zakázky Mgr. Martin Hadaš, LL.M nebo přednáška s Josefem Kadlecem, prvním certifikovaným LinkedIn recruiterem ve střední a východní Evropě, která byla pořádaná ve spolupráci s Kariérním centrem MU. V neposlední řadě musíme poděkovat advokátní kanceláři Mališ Nevrkla Legal, která nejen uspořádala velmi zajímavou přednášku pro studenty na téma "Jak uspět v přijímacím řízení na pozici advokátní koncipient/ka a právní asistent/ka", ale především se stala generálním partnerem celého projektu a tím jeho úspěšné konání umožnila.

Druhou, o něco více interaktivní, částí týdne byly workshopy. Letošní Assesment centrum, pořádané Kariérním centrem MU mělo již tradičně u studentů velký úspěch, stejně tak Simulovaný příjmací pohovor pod vedením HR agentury Advantage Consulting, s.r.o.

Na závěr nabitého třídenního programu se v aule Právnické fakulty konal veletrh subjektů, které jsou sice v právním odvětví známé a významné, nicméně studenti nemají během studia tolik možností se s nimi setkat. Během celého dne jejich zástupci odpovídali na otázky studentů ať už ohledně stáží nebo dalších zajímavých aspektů jejich činnosti. Těmito subjekty byly Liga lidských práv, Veřejný ochránce práv, Policie JMK, Česká obchodní inspekce, Občanská unie, Praxe PrF MUNI a dTest.

Odkazy na Facebook událost či fotografie z celé události Career Week naleznete zde.

 

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.