ELSA Brno » Aktuálně » Vzdělávací aktivity » Beseda na právnické povolání - Asistenti soudců
law

Beseda na právnické povolání - Asistenti soudců

Autor: Kristýna Adlerová, publikováno: 03/11/2015 16:40 | 0 komentářů

Hned na začátku listopadu jsme uvítali na Besedě na právnická povolání, tentokráte na téma asistenti soudců, tolik studentů, že se ani nevešli do učebny. Řečníky na toto téma byli doc. JUDr. Mgr. Pavel Molek, Ph.D., LL.M., nyní již bývalý asistent soudce Ústavního soudu, a Mgr. Dominik Židek, asistent soudce Krajského soudu v Brně.

Již od začátku byla atmosféra celé besedy velmi příjemná. Úvodní slovo si vzal pan Mgr. Židek a hned na začátku všechny návštěvníky pobavil několika vtípky o přátelském prostředí, kterého je jako asistent soudce součástí (ano, u vstupního pohovoru může hrát podstatnou roli také to, zda se věnujete akvaristice a hrajete fotbal). Dozvěděli jsme se mnohé informace nejen o profesi asistentů, ale také o justičních zkouškách, které jsou podmínkou pro výkon povolání soudce. Po úvodních slovech obou hostů byla vyvolána diskuse. Pro obě strany bylo zajímavější povídat si o konkrétních věcech, o které jsme se zajímali. Dotazy následně směřovaly k psychotestům, které jsou součástí justičních zkoušek, na zkoušky samotné, justiční čekatele, rozdíly mezi soudy a rozvrstvení asistentů a celkový systém při výběru asistentů soudců.

Diskuse probíhala nejen mezi studenty a hosty, ale také mezi řečníky navzájem, což evokovalo příjemnou neformální konverzaci a oba hosté se skvěle doplňovali. Hodnocení studentů na konci setkání bylo velmi pozitivní.

Na závěr bychom mohli jako jednu z perel celé besedy zmínit větu právě docenta Molka o psychologických testech: „Účastníci řízení nejsou to, co vidím v plamenech, úspěšně jsem testy absolvoval. A je to fajn, třeba taky pro manželku.“ :)

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.