ELSA Brno » Aktuálně » Vzdělávací aktivity » 4. Křeslo pro hosta – Ing. Miroslav Singer, Ph. D., Guvernér ČNB
11025178102060945372254948348552396534955103n

4. Křeslo pro hosta – Ing. Miroslav Singer, Ph. D., Guvernér ČNB

Autor: Kateřina Milichová, publikováno: 05/04/2015 17:15 | 0 komentářů

Dne 4. 3. 2015 se na úvod nového semestru opět konalo Křeslo pro hosta, tedy cyklus neformálních setkání se zajímavou osobností, které mají za cíl poznat hosta také z jiné než oficiální stránky. Jako již tradičně se celá akce, pořádaná ELSA Brno, odehrávala v prostoru Moravské zemské knihovny, konkrétně v týmové studovně vedle Café Gaviota. Naše pozvání tentokráte přijal Ing. Miroslav Singer, Ph. D., guvernér České národní banky, který si při svém nabitém programu udělal čas a stal se naším hostem.
       
   Vzhledem k osobnosti pana guvernéra byla tato akce velmi atraktivní pro mnoho studentů nejen právnické fakulty. Při počátečním zdvořilostním úvodu jsme se dozvěděli, co jej vlastně vedlo k tomu stát se guvernérem a co tato pozice obnáší. Nevyhnuli jsme se otázkám na fiskální politiku a intervence ČNB, přijetí eura, či čistě ekonomické dotazy například ohledně cílené inflace, na které pan guvernér ochotně odpovídal. V druhé části setkání se však otázky staly více osobní, a tak jsme se dozvěděli, že oblíbeným filmem našeho hosta jsou Vetřelci nebo z české kinematografie film Pouta. Jako nezbytný vnímá ve svém životě pohyb, a proto jeho oblíbenou aktivitou je téměř každodenní pěší sedmikilometrová trasa do práce.
   
   Pan guvernér toto setkání pojal velmi civilně, což účastníci křesla z řad studentů velmi ocenili. Odpovídal i na osobní dotazy a jeho vyprávění bylo velmi svérázné, obohacené o často velmi trefné „neoficiální výrazy“, a i proto vládla po celou dobu tohoto setkání velmi uvolněná a příjemná atmosféra.
   
   Tato událost se zařadila mezi  nejúspěšnější Křesla pro hosta vůbec. Účastníkům byly opět distribuovány „evaluation forms“ jejichž prostřednictvím jsme získali jejich ohodnocení této, téměř tříhodinové, akce. Jsme velmi rádi, že se potvrdila celková spokojenost až nadšení zúčastněných s touto dlouho plánovanou událostí. Výtky se ovšem točily kolem prostoru, ve kterém akce probíhala, avšak vzhledem ke konceptu „křesla“ jsou prostory týmové studovny nadále vnímány jako nejvhodnější. Z důvodu velkému zájmu ale pan guvernér přislíbil účast na semináři plánovaném na příští semestr.
   Jako příštího hosta naší série by si účastníci přáli například JUDr. Roberta Pelikána nebo Ing. Mojmíra Hampla, zmínili také bývalého pana prezidenta Václava Klause nebo současnou hlavu státu Miloše Zemana.
   
  

Kateřina Milichová
S&C ELSA Brno

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.