ELSA Brno » Aktuálně » Společenské aktivity » Střípky z roku 2015
stripky2015

Střípky z roku 2015

Autor: Lan Hương Phạm Ngọc, publikováno: 22/12/2015 19:16 | 0 komentářů

Rok 2015…

…máme téměř za sebou. Pro někoho to byl rok plný zvratů, úspěchů nebo naopak zklamání. Doufáme však, že jste si ho užili plnými doušky. Proto jsme pro Vás připravili zhodnocení událostí, které proběhly během celého roku 2015.

Leden

Diskuze na téma „ACTA and Internet downloading“, která probíhala v angličtině.

Únor

V únoru jsme se rozehřáli na Sportovním turnaji spolků. Následně členové ELSA Brno navštívili krásné Košice v rámci Study Visit.

Březen

V březnu byli uskutečněny návštěvy nejen do brněnské pobočky České televize, ale také Magistrát města Brna, Kancelář Veřejného ochránce práv, Nejvyšší státní zastupitelství či na Nejvyšší soud, mimo jiné měli studenti možnost také navštívit Budapešť.

To však není vše! Byl uskutečněn seminář na tématiku veřejné podpory obnovitelných zdrojů nebo jste se mohli dozvědět něco více o guvernérovi Miroslavu Singerovi v rámci série „Křeslo pro hosta“. Co se týče společenského vyžití, měli jste možnost vyhrát pohár presidenta ELSA Brno v bowlingovém turnaji. Na mezinárodní úrovni pak byla navštívena lokální skupina ELSA v slunné Soluni.

Co však nesmí být zapomenuto, je nepříliš často pořádaná panelová diskuze a to tentokrát na témaData Retention.

Duben

V rámci tohoto měsíce proběhly návštěvy Ústavního soudu, Rektorátu Masarykovi univerzity a Úřadu pro ochranu hospodářské péče. Také bylo uspořádáno křeslo pro hosta s docentem Petrem Pithartem a seminář na téma „Reforma a fungování soudnictví“. Pár členů ELSA Brno mělo také možnost seznámit se se studenty z Rakouského Lince.

Do měsíce duben, který má 30 dní, se nám podařilo vměstnat událost, nesoucí název Career Week, na kterém jste se mohli dozvědět například něco o Assesment Centrech.

Květen

Tento měsíc se nesl spíše v klidném duchu, jelikož byly na čase přípravy na zápočty a předtermíny zkoušek, a proto jsme pro Vás připravili odreagování ve formě Křesla pro hosta s Genmjr. Mgr. Oldřichem Martinů.

Srpen

V tomto měsíci proběhla v Brně již třetí Letní škola na téma IT Law. Studenti z celé Evropy se sešli a týden zde objevovali zákoutí nejen Brna, ale také vybrané problematiky.

Září

Pro mnohé z Vás to byli ještě prázdniny, nicméně k nám zavítala ELSA výprava z Tureckého Izmiru v rámci Study Visit.

Říjen

Další semestr jsme zahájili Křeslem pro hosta s naší děkankou, docentkou Markétou Seluckou, po kterém následovala P3 – Pravá Právnická Párty. Poté jste se mohli dozvědět něco o probační a mediační službě od Křehké šance v rámci série seminářů na aktuální téma. Těm z Vás, co prošvihli šanci navštívit Brněnskou pobočku České televize, se opět naskytla šance. Pokud Vás však zajímá více cestování po České republice, jistě jste si nenechali ujít možnost navštívit věznici Mírov společně s krásným městem Olomoucí.

Listopad

V tomto měsíci jsme Vás rozhodně nešetřili. Co se týče oblíbených Křesel pro hosta, tento měsíc do něj byla usazena docentka Michaela Židlická. Také byla hojná účast na Besedě na právnické povolání – Asistenti soudců, či na semináři na téma „Azylové právo a právní pomoc běžencům“. Mnozí z Vás si nenechali ujít šanci dozvědět se něco o naší fakultě na semináři nesoucí název „Historie fakulty v kostce“. Také jste navštívili Nejvyšší správní soud či Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí, kde jste se dozvěděli něco více o mezinárodních únosech dětí.

Listopad se nesl také v duchu společenských aktivit, a proto jsme měli čest mnohé z vás potkat na Plese studentů pro Právnické fakulty. Ti z Vás, kteří nenašli vyžití na plese, ho jistě našli v Turnaji v Dobyvateli, či při návštěvě institucí v hlavním městě Praze.

Listopad však nebyl obyčejným měsícem. Job Fair Kontakt byla událost, která mnohým z Vás změnila budoucnost. 24. listopadu naše fakulta hostila řadu advokátních firem, které se zde prezentovaly a Vy jste tak měli možnost seznámit se s trochu jiným prostředím.

Pokud Vám ani toto nestačilo, tak 25. listopadu proběhla velká, mezinárodní akce s názvem ELSA DAY, letos na téma Genderová rovnost. V rámci této události byla uspořádána návštěva Kanceláře veřejného ochránce práv, Workshop na zakázané otázky při pracovním pohovoru či Křeslo pro hosta s doktorkou Šimáčkovou.

Prosinec

Prosinec byl zaměřen spíše na mezinárodní aktivity, proto byla uspořádána další návštěva do Německého Bayreuthu či do Vídně.

Na závěr tohoto roku byl uspořádán na naší fakultě Vánoční večírek, při němž v hale před aulou zavonělo svařené víno a navnadil nás na správnou vánoční atmosféru.

 

Na závěr tohoto článku a letošního roku 2015, by Vám ELSA Brno chtěla poděkovat za podporu a za účast na jednotlivých událostech a už se těší, až se s Vámi setká v dalším roce, do kterého Vám přeje hodně úspěchů.

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.