ELSA Brno » Aktuálně » Společenské aktivity » Report z Cikháje 12. - 14. 10. 2012
LogooficialELSA3

Report z Cikháje 12. - 14. 10. 2012

Autor: Martin Bartoň, publikováno: 23/10/2012 14:37 | 0 komentářů

Další termíny seznamovacího funny víkendu na Cikháji nám dospěly ke konci a účastníci se pomalu vzpamatovávají z akce kde stará známá pravda "Zážitky nemusí být krásné, hlavně když jsou intenzivní" 
je dodržována více než poctivě :)

Na těchto místech nyní poskytneme prostor pro vyjádření bezprostředních pocitů účastníků - proto se nebojte, komentujte, vyprávějte, sdílejte...

 

Cikháj - 2012 1. termín

Seznamovací víkend studentů prvního ročníku Právnické fakulty MU na Cikháji -  každý o něm slyšel a snad každý se ho chtěl zúčastnit. My patřili k těm vyvoleným, kterým se to povedlo. Už když naše skupina asi 50 studentů seděla ve vlaku jedoucím směrem Brno - Žďár nad Sázavou, jsme věděli, že všechny legendy kolující kolem této akce jsou pravdivé a že to bude nezapomenutelný víkend. První seznámení proběhlo už ve vlaku a tak se nás dobrá nálada držela celou cestu. Po rychlém ubytování se nás ujala skupinka starších studentů - organizátorů a šlo se na seznamovací hry.

Večer nás pak čekal vrchol celého dne - Bojová hra. Někteří se jí báli, někteří se těšili, ale nikdo nevěděl, co od ní čekat. Myslím, že úkoly překvapily úplně všechny. Po řádném splnění následovala odměna v tekuté formě, při nesplnění následoval trest, opět v tekuté formě. Pro nejrychlejší týmy byla přichystána cena, snad ani nemusíme říkat, jakou formu měla. Zkrátka hra v právnickém stylu, u které jsme si všichni užili hodně legrace.

Druhý den odstartovala olympiáda, která prověřila naše síly po těžké noci. Mnoho rozmanitých úloh od stonožkové chůze až po vytváření slov pomocí vlastních těl pro nás a samozřejmě také pro organizátory z Elsy znamenalo opravdu hodně srandy.

Po obědě v nedaleké restauraci nastalo klidné odpoledne plné příprav na tematický večer, který byl vrcholem programu FUNNY WEEKEND na Cikháji. Protože tento rok byl ve znamení antického Říma, „prostěradla” našli svoje uplatnění i jinde, nejen na posteli. Římský večer byl zahájen vyhlášením vítězů olympiády, kteří byli náležitě odměněni věcnými cenami. Určitě už teď tušíte, jakou měli formu. Tekutou! Následovalo otevření antického kasina, kde se všichni vysoce vzdělaní Římané v prostěradlech mohli konečně pořádně obveselit. Opravdovou pikantností večera bylo odhalení úpisů, které dlužníci poskytli kasinu za další finanční obnos pro hru. Po zábavné dražbě tedy tanečnice na stole, nebo slečna ležící na baru s vyhrnutým tričkem, čekající na bodyshot, nebyla ničím neobvyklým. Když odbila půlnoc, byl k vidění ohromný dav v antickém oblečení oddávající se nikdy nekončícímu tanci.

Poslední den nás čekalo pouze sbalení všech věcí a odjezd domů s pocitem, že takto strávený víkend do posledního putníku naplnil naše očekávání a v mnohém je dokonce i předčil. Nyní zbývá snad jen říct: „Děkujeme ti Elso za skvělý víkend, ze kterého jsme si všichni odvezli mnoho nových přátel a spousty skvělých zážitků!”  

Jan Dohnal


Cikháj 2012- 2. termín (12.-14. 10. 2012)

Asi jako každý student prvního ročníku na vysoké škole i já jsem byla v tom studentském životě naprosto ztracena. Když jsem došla do budovy právnické fakulty, všechny učebny jsem hledala 15 minut. Když už jsem konečně našla tu správnou místnost, tak jsem si do té cizí místnosti sedla mezi naprosto cizí lidi. Přednášky a semináře mi v zorientování se vůbec nepomohly, protože přišly na řadu další neznámé v podobě nových profesorů, docentů, učebnic, skript a dalších nových informací.

Naštěstí jsou na škole starší studenti, ochotní pomoc se v tom všem zorientovat a také s tím seznamování nám prvákům trochu pomoci. A tak jsem se přihlásila na seznamovací víkend na Cikháji. Tam byli sice další neznámí lidé, ale díky několika úvodním seznamovacím hrám, jsme se docela rychle poznali a prolomili jsme ledy.  Pak už to vše bylo velmi snadné. Bečka piva, noční bojová cesta do lesa plná vtipných úkolů byly příjemným prostředkem komunikace a tak nám již na konci prvního dne přišlo, že se známe velmi dlouho.

Druhý den nám naši starší kolegové z ELSY udělali trochu jasno ohledně školních záležitostí. Upozornili nás, jak se ke kterému profesorovi připravovat na semináře, z čeho se máme učit na zkoušku (nebo spíš nám řekli, jak se oni učili na zkoušku) a kde najdeme další informace, které by nás mohli zajímat. Na naše případné dotazy ochotně odpovídali nad škopkem piva či sklenkou dobrého vína.

Z několika dalších zábavných aktivit, se mi asi nejvíce líbilo večerní římské casino v tematických oblečcích. Oblečeni do tóg jsme prohráli/ vyhráli peníze, za které jsme si kupovali dlužní úpisy ostatních. Na konci večera, jste tedy mohli jít spát s poukázkou na masáž, snídani do postele, pohádkou do postele či s jinými lákavými úpisy.

Já jsem si tedy z Cikháje dovezla spoustu zážitků, dobrých rad, kamarádů a úpis na slibnou večeři ;-) Účast na seznamovacím kurzu nebo jiných aktivitách organizace ELSA mohu všem jedině doporučit!

Lucie Morkusová & Miloš Pupik

 

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.