ELSA Brno » Aktuálně » Společenské aktivity » Právo do škol - školení lektorů
prvo do skol2012

Právo do škol - školení lektorů

Autor: , publikováno: 22/10/2012 16:30 | 0 komentářů

Co to projekt Právo do škol vlastně je?

Právo do škol je projekt vytvořený ELSA Brno, mající za cíl interaktivní, zábavnou a přístupnou formou seznámit převážně studenty gymnázií a středních škol se základy práva. Výuku vedeme my, studenti Právnické fakulty MU. Lekce jsou zaměřeny na aktuální problémy spojené s právem, např. domácí násilí, drogy, základní práva a svobody, práva spotřebitele, pozice práva vůči ostatním normativním systémům atd. Žáci a studenti si během lekce nejen rozšiřují své právní věd

omí, ale učí se kriticky přemýšlet, spolupracovat v týmech, porozumět textu, vyjadřovat své názory a debatovat.

 

Jak to v praxi funguje?

 

První krok, který musíš učinit, je zúčastnit se tohoto školení pro lektory projektu Právo do škol. Tam se dozvíš, jak hodiny vypadají, jak se na ně připravit a jak je vést. Pak už můžeš začít učit. Své působiště si můžeš zajistit sám/sama( většinou to bývá gymnázium, které jsi vystudoval/a), nebo Ti působiště zajistím já ( v 80% případů ). První dvě vyučovací hodiny odučí nováček vždy ve dvojici se zkušenějším lektorem, čímž nabere první zkušenosti a získá status lektora. Pak už může učit i sám, nicméně preferujeme výuku ve dvojicích. Každý lektor bude pro výuku vybaven metodickými listy, které ode mne včas obdrží .

Co z toho budeš mít?

V první řadě velkou zkušenost! Z materiálů získáš díky přípravě na hodiny přehled o právní úpravě problematiky, na kterou se jako lektor/ka zaměříš. Zkusíš si, jestli dokážeš udržet pozornost studentů a díky častým ( někdy až zákeřným) dotazům si zábavnou formou procvičíš svoji rétoriku.

Často to bývá velmi pozitivní zážitek, protože jakmile si získáš studenty na svoji stranu ( což se díky minimálnímu věkovému rozdílu povede prakticky pokaždé), začnou se dít neuvěřitelné věci a hodina nabere spád.

V neposlední řadě navíc získáš poměrně hodnotnou položku do CV, která, jak jsem slyšela, udělala dobrý dojem na nejednoho budoucího zaměstnavatele!

 

Ještě váháš? Tak přijď na úvodní školení a uvidíš! To, že školením projdeš, Tě k ničemu nezavazuje!

 

1. termín školení proběhne 5. listopadu 2012 (pondělí) od 16:40 do 18:15 v učebně 031

2. termín školení proběhne 19. listopadu 20121(pondělí) od 16:40 do 18:15 v učebně S71

 

POZOR!

Na úvodním školení je omezená kapacita. Proto se přihlas mailem na senkyr@elsa.cz.

Do předmětu mailu napiš Školení lektorů a termín školení a do samotného textu mailu jen své jméno a příjmení a opět termín školení, kterého se chceš účastnit (1 nebo 2).

Prvních 20 zájemců na první ze dvou školení a prvních 30 zájemců na druhé školení bude zapsáno a bude o tom vyrozuměno mailem. Aplikace událostí na FB neumožňuje zjistit čas přihlášení na akci, proto k němu nebude brán zřetel. Jedinou platnou přihláškou je ta, která mi dorazí na mail!

https://www.facebook.com/events/440517289329219/

Těším se!

Martin Šenkýř

ELSA Brno

 

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.