ELSA Brno » Aktuálně » Společenské aktivity » Právnická Vysočina očima děkanky Právnické fakulty
fbpic

Právnická Vysočina očima děkanky Právnické fakulty

Autor: Lukáš Weiss, publikováno: 22/03/2017 06:00 | 0 komentářů

Pomalu, ale jistě se nám blíží tradiční jarní právnický výšlap, a tak jsme se rozhodli vyzpovídat paní doc. JUDr. Markétu Seluckou, která má s touto akcí již skvělé zkušenosti.

Co pro Vás Právnická Vysočina znamená?

Právnická Vysočina pro mě znamená hezky strávený den v lese. Atmosféra je vždy příjemná a dobře se pobavíme. Jsem turistka, takže ráda chodím a pokud neprší, tak je to parádní výlet.

Účastníte se Právnické Vysočiny opakovaně?

Od té doby, co jsem se stala děkankou se Právnické Vysočiny účastním pravidelně.

Co se Vám na této akci líbí nejvíce?

Líbí se mi, že studenti i naši absolventi - právníci, kteří mají rádi přírodu a turistiku mají šanci se neformálně setkat, vzájemně se poznat a užít si den.    

Máte z PV nějak zážitek, který Vám utkvěl v paměti?

Loni se nám stalo, že jsme přešli odbočku, zabloudili a cestu si prodloužili o několik kilometrů. Naštěstí jsme šli ve velké skupině a nasmáli se.           

Co byste vzkázala studentům, kteří se rozhodují, zda mají dorazit a proč?

Studentům, kteří stále váhají, zda se zapojit do této tradice, vzkazuji, ať určitě dorazí. Právnická Vysočina, letos již 20. ročník, navazuje na 25 ročníků pochodu Brno-Mikulov, který byl ve své době seriózním závodem na čas, takže účastnici opravdu tvrdě závodili. Zkuste se zeptat našich vyučujících, jaké jsou jejich osobní vzpomínky. Pokud se nepletu, tak jeden ročník pochodu Brno-Mikulov vyhrál i prof. Fiala z naší katedry (občanského práva). Tím, že se do této tradiční akce zapojíte, spojujete se vlastně se všemi účastníky v jakýsi řetěz sounáležitosti. S těmi, co už zde nejsou i s těmi, kteří přijdou po nás. A jednou o tom možná budete vyprávět svým dětem, či studentům, které budete učit…

 

Více informací o akci:

https://www.facebook.com/events/1001987709935607/

http://pravnickavysocina.cz/

ELSA Brno

 

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.