ELSA Brno » Aktuálně » Společenské aktivity » Křeslo pro hosta - prof. Fiala, 23. 11. 2011
fiala

Křeslo pro hosta - prof. Fiala, 23. 11. 2011

Autor: Lenka Pekařová, publikováno: 24/11/2011 19:30 | 0 komentářů

V úterý 23. 11. 2011 jsme měli tu čest konečně se při kafíčku setkat s naším oblíbeným panem profesorem Fialou, který byl tak hodný a přijal naše pozvání do Křesla pro hosta. Pobýt v jeho přítomnosti přišlo asi třicet studentů. Na úvod jsme pana profesora zaskočili žádostí o krátké představení, i bez přípravy to však zvládl bravurně. Svěřil se nám, že pochází z Vysočiny, kde se narodil na zámku (z čistě pragmatických důvodů, byla tam totiž porodnice, takže možné domněnky o modré krvi byly ihned vyvráceny). Naši právnickou fakultu neopustil již čtyřicet let, kdy ještě při studiích dostal nabídku pracovat jako asistent na Katedře občanského práva.

Ze svých zálib uvedl aktivní členství v Klubu českých turistů, což mu přináší velkou radost a je pyšný na úroveň českého turistického značení, neboť je prý nejlepší v Evropě. Tato záliba souvisí také s tím, že rád na víkendy odjíždí na chalupu, aby mohl alespoň na chvíli při manuální práci utéct od právnických trampot. Přesto, jak přiznal, přemýšlení o tom, co je právě třeba udělat a co jak by mělo být, se neubrání ani tam.

Dostali jsme se i k citlivému tématu plagiátorské kauzy kolem jeho osoby a dnes již panu profesorovi nedělalo potíž o tom mluvit, s odstupem času už to bere s úsměvem, ale samozřejmě v něm toto křivé nařčení a vláčení médii zanechalo stopu hořkosti. Každopádně potvrdil, že tehdejší podporu studentů a „fialový týden“ vnímal velmi intenzivně a tato podpora mu byla velkou oporou. Dodnes prý má schovanou petici podepisovanou studenty.

Co dodat, setkání to bylo velmi příjemné a nezbývá než doufat, že někdy zase budeme mít příležitost takto neformálně a mile si s panem profesorem popovídat.

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.