ELSA Brno » Aktuálně » Společenské aktivity » Křeslo pro hosta - doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D.
koudelka

Křeslo pro hosta - doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D.

Autor: Admin Brno, publikováno: 06/05/2012 20:00 | 0 komentářů

Ve středu 2. května 2012 se uskutečnilo další Křeslo pro hosta, tentokrát s docentem Zdeňkem Koudelkou, který byl prezidentem republiky navržen coby kandidát na ústavního soudce, za dosluhující doktorku Elišku Wagnerovou. A tak jsme ve středu odpoledne zamířili z práce či z domova do Café Maia, kde na nás a naše dotazy již netrpělivě čekal náš vzácný host.

A hned od začátku jsme měli ohledně dotazů jasno, neboť již předcházející týden Senát rozhodl, a kandidaturu docenta Koudelky nepodpoří. A otázek či dotazů byla skutečně celá řada. A byly velmi pestré. Od těch, které se týkaly samotného procesu, který se odehrával v Senátu a v jeho jednotlivých výborech, až po samotné hlasování. Nutno dodat, že docent Koudelka působil v minulosti i jako poslanec v Poslanecké sněmovně, takže tyto všelijaké procedury má v malíčku, dobře se v nich vyzná a zná i okolnosti ze zákulisí, které běžné oko vidět nemůže. Ostatně část dotazů nebyla ryze právních, ale měla právě i jakýsi politologický přesah.

Velmi diskutovanou se stala i otázka změny současného volebního systému, neboť docent Koudelka byl v minulosti jedním ze spoluautorů zákona, který český volební systém měnil. Snad všechny přítomné přesvědčil o faktu, že reforma volebního systému v rámci stability je nutná.

Dotazy však směřovaly i do akademického života. Probírala se nutnost právnického vzdělání, právnického povolání, etiky právnického stavu jako celku či potřeb samotné výuky. Tradiční dotazy se týkaly též skloubení akademického a profesního života.

Celkovou atmosféru hodnotím jako velice příjemnou, o čemž svědčí fakt, že s docentem Koudelkou jsme strávili velice příjemné více než 2 hodiny. A ačkoliv bylo již velmi letní počasí, tak ti, kteří na Křeslo nedorazili, mohli litovat, neboť se připravili o možnost blíže poznat našeho hosta, na leccos se jej zeptat a též se od něj leccos dozvědět.

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.