ELSA Brno » Aktuálně » Společenské aktivity » Funny Weekend na Cikháji - prvácký seznamovák
IMG0084

Funny Weekend na Cikháji - prvácký seznamovák

Autor: , publikováno: 04/11/2017 07:47 | 0 komentářů

Funny Weekend na Cikháji je událost, organizovaná lokální skupinou ELSA Brno, která se koná každý rok v penzionu ve vesnici Cikháj nedaleko Žďáru nad Sázavou. Je vždy rozdělený na dva termíny, které tento rok proběhli ve dnech 6.-8.10.2017 a 13.-15.10.2017. Každého termínu se zúčastnilo 40 účastníků a 13 organizátorů, kteří si pro účastníky připravili zajímavý program. 

Cílem této akce je pomoct studentům prvního ročníku Právnické fakulty Masarykovy univerzity adaptovat se na vysokoškolský život a poznat svoje nové spolužáky, s kterými se následujících pět let budou potkávat na fakultě. Program byl proto prioritně orientovaný na sociální aktivity, ale zahrnuli jsme do něj i aktivity akademického rázu.

Víkend jsme začali v pátek na hlavním nádraží v Brně, odkud jsme se vlakem společně přesunuli do Žďáru nad Sázavou a odtud autobusem na již zmíněný penzion. Po ubytovaní jsme začali se seznamovacími hrami, které jsou vždy velmi důležitým začátkem celého víkendu. Účastníci při nich mají možnost poznat jména a záliby svých spolužáků. Po úspěšném seznámení přišla večeře, po které následovala noční hra. Ta spočívala v rozdělení účastníků do týmů, v kterých museli v co nejkratším čase dokončit a splnit všechny úkoly, které si pro ně organizátoři připravili. Všichni, unavení ale ve velmi dobré náladě, potom pokračovali diskotékou a zábavou až do brzkého rána.

Sobota ráno probíhala v klidné náladě ve formě společenských her a menšího akademického programu, kdy studenti dostali určitý případ a mezi sebou museli vyjednat nejlepší podmínky pro svého klienta. Po výborném obědě měli účastníci volný čas, který se většina z nich rozhodla vyplnit hraním míčových her na hřišti před penzionem. Následně jsme si zahráli další týmovou hru se stanovišti, po které následoval večerní program v podobě římského kasina. Všichni se převlékli do římských tóg a během celého večera si užívali typické kasinové, ale i jiné zábavné hry. Poslední večer byl na obou termínech zakončený ve velkém stylu, a to velkolepou party až do rána. 

V neděli ráno jsme se s lítostí sbalili a společně odjeli do Brna. V Brně jsme náš program zakončili tradičním česnečkou v Dřevěném Orlovi, kterou po takovém vyčerpávajícím víkendu každý potřebuje.

Myslím si, že se nám tato událost podařila, o čemž svědčí pozitivní ohlasy účastníků i organizátorů a také velké množství nových aktivních členů naší lokální skupiny, která by bez nich nemohla fungovat tak, jako funguje doteď. Pokud se vám v budoucnu naskytne příležitosti zúčastnit se této akce, ať už jako účastník nebo jako organizátor, určitě si ji nenechte ujít.

Pošli tvůj komentář
Nikdo na této stránce ještě nepřidal komentář.